Niewykrywany dysk SATA

Witam zakupiłem dysk Seagate 250gb SATA. Pobrałem sterowniki ze strony producenta płyty gł. nagałem na dyskietke i podczas instalacji systemu wciskam F6. Ładuję sterowniki, wszystko ładnie ale po załadowaniu plików instalator nie wykrywa żadnego dysku 0_o. Dysk podłączyłem oczywiście, w biosie uruchomiłem funkcje SATA RAID. Teraz po zresetowaniu komputera, pokazuje się taki komunikat: "MediaShield ROM BIOS… Detecting array… i tak dosyć długo czekam. Co jest tego przyczyną? Wiecie może?

Moja konfiguracja:

AMD Athlon 2x 5000+ 64

GIGABYTE GA-M52S-S3P rev. 1.0

GeForce 8500 GT

Seagate 200gb ATA

Nowy dysk podalem u góry.

zbytno az tak sie nieznam ale chybaa musisz nowy dysk zawsze formatowac przed 1uzyciem!!

włóż dyskietkę ze sterownikami, odpal komputer z płytą instalacyjną windowsa, i nie wciskaj żadnych klawiszy podczas uruchamia instalatora…

Czy już tak próbowałeś?

Owszem, dzieje się dokładnie to samo.

Czy dysk poprawnie podłączony, zasilanie i kabel sygnałowy gniazdo sata lub 1 - czy dysk słychać że się włącza.

Poczytaj dokładnie instrukcję płyty co mówi o dysku sata, kontrolerze sata i jego ustawieniach (tryby pracy).

Wypnij dysk ATA na czas instalacji systemu.

Czy dysk sata jest wykrywany w biosie ?

Ustaw bootowanie, pierwszy napęd optyczny, drugi dysk sata.

Rozwiązałem problem. Przyczyną była nie działająca wtyczka zasilająca. Dysk w ogóle nie wydzielał ciepła ani nie było słychać jak statruje. Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. Mimo wszystko dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

MUsisz sformatować i podzielic na partycje.