Niezabezpieczona sieć i dostęp do komputera

Witam

Moje wifi wykrywa sieć niezabezpieczona i wiem kogo on jest. chciałbym dowiedzieć się czy jest taka opcja ze ja mogę wejść temu komuś na pulpit i zmienić np tapetę, wiem że można to zrobić przez zdalny pulpit ale nie znam hasła do konta, mam także dostęp do routera ponieważ nie jest zmienione hasło standardowe.

Jakbyś się znał na hakowaniu to byś dał rade, ale… to jest przestępstwo.

korzystanie z dobrodziejstw niezabezpieczonej sieci nie jest przestępstwem:)

Kogoś łącze i ktoś za nie płaci i Ty z niego korzystasz i nikt o tym nie wie i to Twoim zdaniem jest legalne?? To się mylisz.

To się nazywa okradanie.

ale ja z niego nie korzystam, mam swoje i ze swojego korzystam, chodzi o same połączenie się z tamtym komputerem gdy się podłącze do jego sieci.

Chyba nie znasz prawa polskiego, korzystanie z niezabezpieczonej sieci nie jest przestępstwem wg prawa polskiego.chyba że mówisz o własnym sumieniu

To jest przestępstwo, co najmniej złamanie trzech paragrafów z kpk. Pirat i pseudo haker zawsze będzie sobie wmawiał, że wszystko jest legalne, a jego postępowanie jest zgodne z normami społecznymi.

heh dobra włamanie jest przestępstwem ale samo podłączenie się do sieci i chodzenie po www już nie.

  1. jeśli ktoś zostawia sieć nie zabezpieczoną to zgadza się na jej udostępnianie

  2. na sieć nie zabezpieczoną nie da się wkraść bo nie ma co łamać

  3. a na mieście też łamiesz prawo korzystając z hot spotów?

  4. nie mam z tego korzyści majątkowych więc prawa nie łamie

To co chciałbyś zrobic to jest już karalne więc :wink:

To co chciałbyś zrobic to jest już karalne więc :wink:

tak to co chciałem to tak:) ale także rozgorzała dyskusja na temat dostęp do sieci niezabezpieczonej:)