Niezły komp a BF 3 i NFS HP się tną?

Witajcie!

Mój problem polega na tym że na moim sprzęcie (sygnaturka + GTX 460 SE Gainward) gry mi się tną. Włączam grę i wszystko chodzi płynnie po chwili grania BOOM! tnie się. Chłodzenie jakie mam na procku to Scythe SamuraiZ + pasta zalman stg2… Temperatury jakie osiągam to:

CPU:50-55 Stopni

GPU: 55-65 stopni

MB: >50 stopni

A teraz to co mnie deprymuję i nie wiem co z tym zrobić wchodzę w SpeedFan i pokazuję mi że Core mam 69 stopni. Nie rozumiem tego… Mam najnowsze sterowniki. BF3 chodzi tak samo na niskich jak i ultra detalach to samo jest z NFS HP… Specjalnie kupiłem chłodzenie i pastę. Od kiedy ją założyłem wszystko się tnie, na boxowym chłodzeniu ładnie chodził NFS (nie miałem jeszcze wtedy BF’a). No nawet te temperatury trochę wysokie no ale przy takich to raczej nie powinno się tnąć prawda? Co z tym zrobić?

Pozdrawiam.

Sprawdzałeś w specyfikacji pasty ile godzin pracy musi upłynąć do pełnej sprawnośći. Jeśli wiatrak prawidłowo założony nie odwrotnie i zmiana coolera nie wpłynęła znacząco na obieg powietrza to chyba zostaje narazie poczekać na spadek temperatury po iluś godzinach pracy. I po tym czasie jesli objawy nie ustąpią to będzie się szukać dalej.

Wygrzewanie pasty to według mnie tylko wymówka producentów bo realnie to daje max. 2 stopnie :wink:

@ borixon12

Jaki masz zasilacz?

Może być prawdą to co piszesz t.luk . Faktem jest że zaraz po zmianie chłodzenia i pasty nastąpiło pogorszenie i dlatego tak napisałem. Zasilacz też może być przyczyną bo wiadomo w każdej chwili coś może sie zacząć psuć chyba że wiatrak z powodował przeciążenie. To niech teraz borixon12 napisze czy objawy dalej są bez zmian.

Teraz grałem z 10 min i gra chodziła płynnie ale zdaża się że gra zaczyna się scinać i przestaje działać. Nieraz wyskakuje błąd coś z directem… Zaraz pogram dłużej i dam znać;P Zasilacz sygnaturka + GTX 460 SE Gainward

Edit:

Grałem w NFS’a no i przez 3/4 wyscigu nic sie nie cieło pod koniec zaczeły się sciny od razu po grze

CPU:50 stopnie

GPU: 50 stopni

Core: 69 stopni

Kręciłeś proca?

Nie kręciłem nic ;/. Przed chwilą założyłem jeszcze raz i dokładniej pastę + uruchomiłem wentylator żeby wydmuchiwał powietrze, no ale powie mi ktoś jakim cudem 51 stopni ma core w speedfanie a sam CPU 30? Dla mnie to nie realne a tak sie dzieję…

Jak masz tego speedfaan-a to może spróbuj jak się da podnieść obroty wentylatora do procesora daje ci linka do strony jak przykładowo poustawiać i jak czujesz sie na siłach możesz spróbować

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=46358

Może ten wentylator ustawił się na zbyt wolnych obrotach albo samo zainstalowanie speedfaan-a i jego domyślne ustawienia coś pozmieniały. Coś mi sie właśnie obiło czytałem jeszcze w tamtych latach o speedfaanie że coś zmienia sam i należało by sprawdzić u Ciebie.

Jeśli chodzi smarowanie to czytałem że firmowe chłodzenia lepiej rozsmarowywać a nie że ziarenko i docisk ten sposób to na BOX-owe chłodzenia chyba że w instrukcji firmowego coolera masz zalecenia.

Co do wyświetlania błąd direct wyświetla Ci sie na tej grze co ostatnio instalowanej czy tej które jak jeszcze miałeś BOX-owe chłodzenie.

Nie mogę podnieść obrotów wentylatorów bo są na wejścia 3 pinowe a nie 4 pinowe ;/. Directa wywala mi na tym scythe samuraiz bo jak miałem boxowe chłodzenie to jeszcze nie miałem BF’a, ale było głośne strasznie. Hmm nie wiem.

1.ODPOWIE MI KTOŚ: DLACZEGO TERAZ KOMP JEST W IDLE CPU MA 38 STOPNI A CORE MA 59!? Czym jest wina ;/ moze pasta no ale nie wiem.

2.CZY WARTO ZMYĆ PASTĘ I NAŁOŻYĆ PO RAZ 3 DAJĄC “X” NA PROCKU(SŁYSZAŁEM NAJLEPSZA EFEKTYWNOŚĆ Z TESTU T.LUKA). TYLKO CZY PASTA SIĘ ROZEJDZIE BO TA ZALMAN STG2 KTÓRĄ POSIADAM JEST GĘSTA JAK PLASTELINA:D.

Napisałem to dużymi literami bo nikt mi nie dał na to odpowiedzi. Czekam na odpowiedz na te 2 pytania.

Na odległość ciężko jest coś doradzić jeśli nie widać jak jest zrobione i od razu na Twoje dwa pytania odpowiedzieć. Sprawdź narazie temperatury czy jest różnica przy zamkniętej i otwartej obudowie. Jesli zdecydujesz sie nakładać trzeci raz pastę to jak możesz to inną nałóż. To tyle co można na odległość doradzić mam nadzieje że znajdzie sie rozwiązanie i nie dojdzie do takiej sytuacji że wrócisz do Box-owego chłodzenia z którym jak pisałeś było lepiej. Wejdż do dxdiag i przetestuj w zakładce ekran dwa testy moduł: DirectDraw i Direct3D czy przejdą pomyślnie.