Niezły sprzęt a Vista działa bardzo wolno...:((

Witam serdecznie! mam pewien problem. Zainstalowałem sobie niedawno Windowsa Vistę home basic… instalacja trwała chyba z 8 godzin. Po jej zakończeniu pojawiło mi się to główne okno gdzie widać jaki mam sprzęt, gdzie można podłączyć internet itp. Jednakże wszystko bardzo “zamulało”… jak chciałem zamknąć to okno to zaczekałem 10 min i zrobiłem restarta bo dysk pracował ale 10 min na zamykanie okna…w każdym razie restart nie pomógł. Mój sprzęt odpowiada optymalnym wymaganiom:

AMD Sempron 2500+

1,5 GB DDR Ram

80GB twardy dysk

GeForce 6200 128mb

zaznaczam że Vistę instalowałem na sformatowanym dysku i na nowej partycji…tak więc dlaczego vista i tak wolno działa??

Hmm może masz przestarzałe sterowniki? A i procek jest średnio wydajny, ale to się nie powinno przekładac przy instalacji…

Nie przesadzasz troszkę? :slight_smile:

hmm no sterowników nie mam napewno żadnych aktualnych, skoro formatowałem dysk:)

nie przesadzam:) baaardzo długo rozpakowywało zainstalowane już pliki

Może to wina nieaktualnych sterowników BIOSu?

Może wina porysowanej płyty?

Albo wina starego napędu, którym odtwarzasz płyty

a jaki masz odczyt czytnika cd dvd ? :mrgreen:

hmm no przynam ze BIOS-u nieaktualizowałem, a ten komputer mam od października 2005, ale czy napewno jest to konieczne??

płyta jest ok-nie jest porysowana, napęd nie jest stary działa bez zarzutu (nagrywarka dvd LG) poza tym vista przecież zamula, kiedy nie jest konieczny odczyt z płyty…

odczyt jest ok

o odczyt chodziło mu o prędkość czy 2x czy 52x itp

a ja mam biosa z 2004 i vista niecałą godzine sie instalowała

ps. gdy instalujesz jakiś windows to radze odłącz neta (bo jak podłączony miałeś przez całą instalacje to mógł sie wedrzeć jakiś virus…)

gdy instalujesz jakiś windows to radze odłącz neta (bo jak podłączony miałeś przez całą instalacje to mógł sie wedrzeć jakiś virus…).

Klopas ma rację.Tak mogło być.Ale jeżeli masz drugi dysk zaje…ykhmm.To lepiej zrób format.I upewnij sie,że przed sformatowaniem,Masz system plików NTFS.

a da sie viste zainstalować na FAT32 albo FAT ??

Nie.Nie da rady.Tylko NTFS. :frowning: Ale to bardzo wspomaga system :mrgreen:

prędkość odczytu dvd to 16x, ale przypominam ze zamula z dysku a nie z płyty…

hmm no neta miałem podpiętego… teraz ponownie instaluje bez podpiętego kabla i dalej to samo…

owszem na NTFSach instalowałem system

U mnie VISTA hula bardzo bardzo dobrze mam SEMPRONA 1800 GF6600 1 gb ram dysk 80 segeata,niema zadnych zamulen nic wszystko plynnie smiga,tylko cos net niechce dzialac:))))))))))) dlatego jestem na xp.

to jak ty instalujesz??

aaa a jak masz odczyt 1x w DVD to VIsta mogła sie dłuugooo instalować… ale skoro 16x to ok…

a pozatem to zainstaluj Viste jeszcze raz z bootowania…

Może sprawdź w biosie hdd tryb UDMA.Przy tym dysku powinno być UDMA 5.Jak masz mniej to pewnie to jest winą.

Pozdrawiam. :smiley:

1,5 GB ramu? 3 kosci po 512? 2 w dualu ?Moze kosci maja rozne timingi , a moze sa z innymi zegarami? Pozatym sempron to nie jest procesor do gier i wydajnych aplikacji-a vista to wymagaca “aplikacja”.

Pozatym Sampron 2500+ to stare jadro, stara poidstawka czyli starsze MB i starsze chipsety. Dysk 80 na Sata nie wyglada. Wszystko sie kumuluje. A do tego config. Zacznij od updatu bios’u, ktory pewnie wyszedl po premierze visty.

Ja mam windows vista ulltimate… (instalacja trwala z 1h?+/-)

Moj procek to 2,6 a ramu 512 i vista chodzi ladnie i sie nie tnie O.o

A gry takie jak heros 5 czy pes 6 chodza tak jak na xp…

Nie wiem czemu Ci tak muli o.O

SPRZĘT:

  • czy dysk jest podpięty na osobnym kontrolerze IDE czy wspólnie z odtwarzaczem CD/DVD

BIOS - sprawdź:

  • czy włączono jest obsługa UDMA;

  • czy ustawiony jest poprawnie transfer dysku 32bit;

Pozdrawiam

przepraszam że nic nieodpisywałem, ale chwilowo nie miałem dostępu do internetu:/ obecnie na swoim komputerze ponownie mam XP-ka i wszystko elegancko śmiga… chciałbym jednak iść z duchem czasu i mieć tą vistę:)

noo pisałem wówczas na innym komputerze w domu

hmm a gdzie to się sprawdza?? ale raczej chyba wszystko jest w porządku, ponieważ XP instalował mi się max 30 min…

niee 512-Kingstone oraz 1gb-Goodram - ponoć niemoże być mowy o konflikcie tych dwóch kości…no a co do procesora, to sporo ludzi ma gorszy , a ponoć Vista elegancko chodzi…

jest podpięty osobno

no ok postaram sprawdzić tą UDME mam nadzieje że to znajde… no ale jakby nie była włączona to chyba XP tez by mi muliło, a teraz po fomacie jest wszystko OK

Złączono Posta : 28.02.2007 (Sro) 14:07

niestety niewiem gdzie się to sprawdza… a BIOS-a mam mniej więcej takiego:

64705055fh3.jpg

22094124jl6.jpg

Złączono Posta : 04.03.2007 (Nie) 20:33

Dziękuję wszystkim za pomoc, windows się zaintalował, chodziło o aktualizację BIOS-a:)