Nieznana usterka ( komputer raz dziala raz nie)

Witam.

Borykam się ostatnio z jakąś usterką w moim komputerze. Na początku komputer sam zaczął się resetowac, później po resecie już się nie uruchamiał monitor, a komputer dalej pracował, następnie ciągle resetował się bios (komputer uruchamiał się, a  później wyłączał i od nowa). Miałem podkręcony procesor, a teraz nie moge  go od nowa podkrecić po resecie biosu, bo komputer się uruchamia ponownie, ale monitor nie reaguje i pozostaje tylko reset po którym znowu bios zresetowany. Dodatkowo komputer aktualnie uruchamia się kiedy chce, raz dziala, a innym razem komputer dziala, a monitor nie reaguje. Podejrzewam zasilacz ( mam Fortron 400W). 

 

Co może być przyczyną? Moje podejrzenia są trafne?

Z góry dzięki za odpowiedź.

A coś więcej o konfiguracji? Procesor, k.graficzna, czy tak samo się dzieje jak procesor nie jest przetaktowany… Pisz proszę z “ogonkami”.

Intel e2160 byl na 3GHz

Palit 8600gt

Ram 2x1GB goodram

Fortron 400W

Ga -p31-ds3l płyta

Po resecie biosu dalej to samo… 

@Krotor na forum piszemy w języku polskim, dlatego też proszę skorzystać z przycisku Edytuj a następnie poprawić pisownię z zastosowaniem polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

Ok, poprawione.

 

Ktoś wie co to mogło paść?

Ja bym podmienił na inny zasilacza oraz spróbowałbym uruchomić komputer tylko z jedną pamięcią RAM.

Nie bardzo mam właśnie jak sprawdzić tego zasilacza. Nie mam drugiego. Mogę za to wrzucić zdjęcia jak aktualnie zasilacz wygląda w środku oraz w jakim stanie jest płyta główna o ile to coś pomoże w diagnozie.

Dodatkowo zauważyłem, że jak kliknę opcje uruchom ponownie to system zamknie się prawidłowo, ale już się nie uruchomi od nowa ( monitor nie reaguje) Może to płyta główna?