Nieznana usterka mojego PC-odwala mu

Już próbowałem dosłownie wszystkiego: restart bios’u, format całego dysku, partycjowanie od nowa, wydmuchanie wnętrza, odłączenie niepotrzebnych urządzeń wewnątrz i nie. Przykład: serfuje normalnie w internecie, słucham sobie muzyki, nagle wszystkie programy stają i jak na pasku menu start chcę przełączyć na winampa (który przestał grać) czcionka na zakładce się pogrubia, mysz sie zatrzymuje i jak kliknę jeszcze kilka razy piszczy głośnik systemowy. Proszę pomóżcie mi rozwiązać ten problem… :cry:

podaj konfigurację komputera włącznie z zasilaczem, odkręć boki obudowy, sprawdź czy wszystkie wiatraki (zwłaszcza na procesorze się kręcą).

konfigurację komputera???

Wiatraki się kręcą

podzespoły ?

zainstalowane poprawki do Windows/programów.

TAK

Twoja cała konfiguracja jest oparta na wiatrakach?

płyta główna procesor, zasilacz itp.

pozostaw otwartą obudowę na jakiś czas. skanowałeś dysk(i) antywirusem, anty-spywarem itp ??

w takcie tych zamuleń (jak się zaczynają) miej otwarty Menadżer zadań (zakładka wydajność) i obserwuj zużycie procesora oraz pamięci ram.

Podaj jaki masz zasilacz i temperatury podzespołów.

Więc od początku…

  • Sempron 2.4 (po wymianie bo poprzednik się spalił) czyta jako Athlon 2.0xp + (czyli jak poprzedni)

  • ASRock K7VT4-4X

  • kingston 256MG 400Mhz

  • GeoForce 4 MX440 64MB

  • Zasilacz (jakiś szajs był z obudową, a zwie się Codgen 300X1 - 300W)

  • Dysk Maxtor 40GB

  • DVD-Rw LG gsa-4163B

ma ok 6 lat

płyta - 32*C

CPU - 35*C

HDD - 45*C

rzadko kiedy podskakują wyżej

sprawdź jaki jest stan kondensatorów na płycie głównej (czy nie są wypukłe)??

wymień zasilacz być może to on sprawia kłopoty (kończy swój żywot)

natychmiast

http://allegro.pl/item221007143_zasilac … a_gw_.html

http://allegro.pl/item218910605_delta_3 … at_ss.html

kondory już sprawdzałem i jest ok. Tez mi się tak wydawało że może to być wina zasilacza. Wezmę jakiś od kumpla, sprawdzę jak sie zachowuje i jak to będzie to to go zmienię. Jaki polecacie (takie w miare tani bo nie chcę się rzucać) wiem że np. Modecom MC-300jest dobry ale 100pln… :shock:

bardzo dobry pomysł

linki już padły (poniżej 100zł) zainteresuj się nimi.

za 70zł masz Modecom FEEL 350W

:x Daruj sobie takie porady. Bierz któryś z tych co podał DraaK

żal.pl…

Fortron 350W ten co podał DraaK lub ta delta, albo poczekać będą zapewne nie długo Fortron 350W MDN® / HLN te zasilacze po prostu szybko schodzą…

Ja juz to wezmę delte. Ta "cisza’ mnie interesuje :roll: