Nieznany problem

Witam. Kupiłem 2 komputer podczas grania zawiesił się. Resetowałem go ponad 10 razy i nie chciał się załadować. Gdy zresetowałem go po raz kolejny nie chciał się pokazać ekran. Sprawdziłem czy działa monitor i działa , potem sprawdziłem kartę graficzną i działa nie wiem jak sprawdzić dysk twardy i płytę główną wiec nie próbowałem . I nadal nie wiem jaki jest błąd. Proszę pomóżcie ![-o<

Podaj konfiguracje komputera (w szczególności zasilacz).

Przepraszam ale nie wiem o co chodzi :confused:

Jakie podzespoły się w nim znajdują (płyta główna, zasilacz).

to pierwsza rzecz którą powinieneś zrobić http://forum.programosy.pl/resetowanie- … 19141.html

Cześć

Napisz jakie parametry ma twój komputer czyli jaki masz procesor, jaką kartę graficzną, ile pamięci ram itp.

Dodatkowo napisz jaki zasilacz posiadasz, w tym celu odkręć boczną ściankę w komputerze (o ile nie ma on plomb na obudowie) i odczytaj markę i moc zasilacz bądź wstaw jego zdjęcie.

Gdzie się sprawdza te informacje ?

Wewnątrz komputera. Program speccy też może pomóc.

Najpierw reset biosu,jak można ci pomogać jak nie chcesz zrobić podstawowych rzeczy o które się Ciebie prosi?? :expressionless:

Odłączyć komputer od zasilacza przy resetowaniu biosa ?

tak

Bateria wyjęta i co dalej ?

Zasilacznie odłączone?? poczekaj kilka minut,włóż baterie,podepnij zasilanie i włącz kompa

Komputer się włącza na monitorze czarny ekran

No to przynajmniej to zrobione:)

Teraz podaj nazwe procesora,płyty głównej,karty graficznej i zasilacza

wszystko jest schowane w obudownie,wystarczy poszukać nazw poszczególnych podzespołów,procesora nie musisz podawać,wystarczy nazwa płyty głównej

P5K

////////// te jakieś kreski

7BM0AIN08890

ASUS

płyta główna

A zasilacz>??? prosiłem też o nazwe innych podzespołów,w takim tempie nie dojdziemy do końca problemu

zaraz . zasilacz tracer model:4life/400 .

procesor za chwilke musze zdjac te wiatraczek

Dodane 09.04.2013 (Wt) 21:32

mam karte graficzna ale nie wiem gdzie sie sprawdza model

Bardziej karta graficzna mnie interesuje,zasilacz to badziew ale myśle że to nie jego wina tylko grafiki więc nie pozostaje ci nic innego jak wyjąć kartę graficzną i przetestować ją w innym komputerze,inaczej nie sprawdzisz czy jest ona winna czy nie ale wszystko na to wskazuje

Dodane 09.04.2013 (Wt) 21:34

na karcie jest naklejka na której powinno wszystko byc napisane

sa 2 naklejki

1 to

S/N:T5090121873

//////////////

EAN:4710636264320

2 to

GF9500GT 512M DDR2 128B CRT DVI HDMI

P/N:NE29500THHD51-PM8B96