Nieznany problem

Witam

Od dwóch dni męczy mnie pewien problem windows’owski, którego nawet nie jestem w miarę racjonalnie opisać. Chodzi o to, że dzisiaj, gdy kochany dostawca internetu w końcu naprawił linię telefoniczną… z zadowoleniem mogłem przystąpić do wojażu w internecie. Odpaliłem sobie na początek gadu-gadu i tutaj zaczyna się niespodzianka. Nie mam możliwości wyboru okna do rozpoczęcia rozmowy, ba! nawet nie mogę okna z listą przesunąć, ani zmienić statusu. Udało mi się wymusić strzałkami i enterem otwarcie okna by z kimś porozmawiać. Tak też nie jest to problem “nieaktywnego” okna. Zauważyłem ten sam problem w innym programie, gdy chciałem kliknąć odnośnik "defragmentacji i nic się nie stało. Pierwszy raz widzę taki problem i nie jestem w stanie sam go się pozbyć. W skrócie, próbuje double clickiem otworzyć okno rozmowy (nawet nie podświetla), da się to zrobic tylko za pomocą strzałek i enteru.

Liczę na wsparcie :slight_smile:

Masz starą, sprawną mysz? Spróbuj zmienić. Jak strzałki działają, a kursor blokuje, to pierwsze trzeba sprawdzić mysz.

W wolnej chwili poszukam myszki, ale czy to może być wina aktualnej, gdy wspomniany problem występuje w kilku programach?

Właśnie dlatego, że problem nie ogranicza się tylko do jednego programu, trzeba sprawdzić mysz. Masz panel sterowania, mysz, właściwości sprzęt, kliknij rozwiązywanie problemów. Napisz, co wykaże.

Nie mam jakoś możliwości znalezienia “rozwiąż problemy”, bo jakoś to u mnie nie występuje w oknie myszy.

Rzeczywiście. Sprawdziłem mysz na win7. Właśnie na laptopie coś było z kabelkiem i blokowały się okna. Czasem było dobrze, a czasem musiałem touchpadem. Wymiana myszy rozwiązała problem.

Matixe ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.