Nieznany problem


(Matixe15) #1

Witam

Od dwóch dni męczy mnie pewien problem windows'owski, którego nawet nie jestem w miarę racjonalnie opisać. Chodzi o to, że dzisiaj, gdy kochany dostawca internetu w końcu naprawił linię telefoniczną... z zadowoleniem mogłem przystąpić do wojażu w internecie. Odpaliłem sobie na początek gadu-gadu i tutaj zaczyna się niespodzianka. Nie mam możliwości wyboru okna do rozpoczęcia rozmowy, ba! nawet nie mogę okna z listą przesunąć, ani zmienić statusu. Udało mi się wymusić strzałkami i enterem otwarcie okna by z kimś porozmawiać. Tak też nie jest to problem "nieaktywnego" okna. Zauważyłem ten sam problem w innym programie, gdy chciałem kliknąć odnośnik "defragmentacji i nic się nie stało. Pierwszy raz widzę taki problem i nie jestem w stanie sam go się pozbyć. W skrócie, próbuje double clickiem otworzyć okno rozmowy (nawet nie podświetla), da się to zrobic tylko za pomocą strzałek i enteru.

Liczę na wsparcie :slight_smile:


(Bogdan_G) #2

Masz starą, sprawną mysz? Spróbuj zmienić. Jak strzałki działają, a kursor blokuje, to pierwsze trzeba sprawdzić mysz.


(Matixe15) #3

W wolnej chwili poszukam myszki, ale czy to może być wina aktualnej, gdy wspomniany problem występuje w kilku programach?


(Bogdan_G) #4

Właśnie dlatego, że problem nie ogranicza się tylko do jednego programu, trzeba sprawdzić mysz. Masz panel sterowania, mysz, właściwości sprzęt, kliknij rozwiązywanie problemów. Napisz, co wykaże.


(Matixe15) #5

Nie mam jakoś możliwości znalezienia “rozwiąż problemy”, bo jakoś to u mnie nie występuje w oknie myszy.


(Bogdan_G) #6

Rzeczywiście. Sprawdziłem mysz na win7. Właśnie na laptopie coś było z kabelkiem i blokowały się okna. Czasem było dobrze, a czasem musiałem touchpadem. Wymiana myszy rozwiązała problem.


(Agatonster) #7

Matixe ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.