Niezrozumiałe pytanie z testów Prawa Jazdy

(Badzik Mistrz) #1

Witam wszystkich.

Bardzo potrzebuję pomocy. Problem związany jest z jednym pytaniem z testów, które sobie teraz rozwiązuję... (prawo jazdy - kategoria B - w poniedziałek EGZAMIN :>)

Oto pytanie:

Kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej:

a) W czasie od świtu do zmierzchu, w warunkach normalnej przejrzystości powietrza

b) Razem ze światłami mijania

c) w nocy

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jakie to są światła do jazdy dziennej?

I jeśli można to wytłumaczcie mi ogólny sens tego pytania.

Czekam na odpowiedzi.

Dzięki.

pozdrawiam

(Włodi) #2

wg mnie to są światła drogowe a odpowiedź to a b i c :]

(Badzik Mistrz) #3

w tym problem że to nie są ani drogowe ani mijania... rozmyślam nad pozycyjnymi ... no nic, czekam na wypowiedzi innych

(Grzesiek82) #4

http://www.prawojazdy.com.pl/index.php? ... d_news=231

3 sek na google

(Zbych ) #5

dadatkowe swiatła/lampy montowane w autach po to aby nie zjadały dużo prądu zazwyczaj swiecą słabiej jak światła mijania choć niekoniecznie bo nowe techniki pozwalaja na zastosowanie żarówek diodowych (do świateł dziennych) które to żarówki pobierają znacznie mniej prądu od żarówek normalnych a czasem potrafią znacznie mocniej świecić

może też odpowiedź "b" ale tego nie jestem pewny ale chyba nie tylko "a"

(Gismo137) #6

tylko odpowiedź "a"

(Grzesiek82) #7

ale to jak masz testy a nie masz odpowiedzi??

(Kobra10) #8

tylko i wyłącznie A

Pytanie 11 -> http://www.motofakty.pl/artykul/nowe_te ... dy_12.html

P.S. tak sobie przejrzałem te testy i powiem szczerze ze za boga bym nie zdał, a prawko mam od ponad 4 lat :stuck_out_tongue:

(Asterisk) #9

Czytałes Poprzednika ?

Chyba nie :x

(Jadwiga Poczta) #10

ani drogowe, ani mijania ani pozycyjne !!

(Kobra10) #11

nie wiem po co to pisałas, przecież w "na luzie" nie nabijesz sobie ilości postów :smiley: :smiley: :smiley:

Moze wystarczy dokładniej poczytac?? ??

???????

(Scyzor5) #12

przychylam się jak ty sie bez odpowiedzi uczysz???

przestudiowałem wszystkie pytania a to jest standardowe i ważna jest w nim odpowiedź

A :!:

pozdrawiam

przepisy się czasem zmieniają lub wymyslają nowe pytania, warto być czasem na czasie bo na drodze liczą sie czasem też przepisy :smiley: :stuck_out_tongue:

(Grzesiekk) #13

Hmmmm... Moje zdanie jest takie, że 95% kierowców jeżdżących 2, 3 i więcej lat by nie zdało. Dlaczego? Bo ćwierć tych pytań są na tyle podchwytliwe i trudno sformułowane, że nawet zawodowi kierowcy by tego nie przeskoczyli. Trzeba się ich po prostu nauczyć na pamięć.

pewnie, że się liczą, ale odnośnie pytania

to ile samochodów posiada takie światła?

(Jadwiga Poczta) #14

a czy ktos przede mna napisal jasno wyraznie i wprost, ze dzienne to nie sa ani swiatka mijania ani drogowe ani pozycyjne?? nie. wolalam to napisac zeby byla jasnosc, mam doswiadczenie z ludzmi ktorzy nie rozumieja pewnych rzeczy jesli nie napisze im sie tego jeszcze raz czarno na bialym :confused:

jestem na forum od dobrego roku, wiem ze w na luzie nie nabija sie postow ;]

co takiego mam poczytac?

taaa, a potem taki kierowca co jezdzi na pamiec, nie zna znakow i przepisow powoduje wypadki? moim zdaniem kierowcy powinni co jakis czas zdawac test z przepisow... w dodatku slyszeliscie chyba plan ze za jakis czas testy egzaminacyjne maja miec wiecej pytan w bazie, tylko czesc z nich bedzie znana i juz nie bedzie mozna sie ich wykuc na pamiec ;] poza tym to nieprawda ze pytania podchwytliwe... normalne przepisy, to co kazdy kierowca powinien wiedziec + odrobina myslenia

(Grzesiekk) #15

proszę przeczytać dokładnie to co napisałem. Bo skoro nawet zawodowcy nie zaliczą testów to kto? A co, taki zawodowca

?

Niech każdy spróbuje rozwiązać testy, kto ma prawo jazdy co najmniej 3 lata i sam wyciągnie wnioski.

Pozdrawiam

(Jadwiga Poczta) #16

wczesniej napisales:

czyli nie masz zadnych dowodow na to ze zawodowcy nie zdali by testów, to tylko twoja opinia... naprawde nie wiem co mam tu dokladniej przeczytac, kazdy kierowca powinien znac przepisy i znaki a jak zna, to zda tez testy, jakie obowiazuja na prawko

(Kobra10) #17

_mona

skoro z Ciebie taki kierowca to sie sprawdź -> http://www.motofakty.pl/artykul/nowe_te ... dy_12.html

tak jak wyżej powiedziałem -> prawo jazdy mam od ponad 4 lat i ja bym juz nie zdał, bo pojawiają sie błedy ;/

(Jadwiga Poczta) #18

czy ja powiedziałam ze jestem mistrzem kierownicy czy cos takiego? chyba to Ty nieuwaznie czytasz moje posty... ;]

o jakich bledach mowa?

3 bledy :stuck_out_tongue: nie zdalabym bez wczesniejszego przygotowania :stuck_out_tongue:

(Kobra10) #19

dokładnie o tych co Ty

(Jadwiga Poczta) #20

no tak, mozna miec 2 bledy :slight_smile: jezeli czlowiek zna ogolnie przepisy i sie douczy przed egzaminem to spokojnie zda, jednak i tak uwazam ze kazdy przepisy i znaki powinien dobrze znac. ktos sie wyuczy testow egzaminacyjnych na pamięć, zda i zapomni a potem nie wie czym różni sie znak ustap pierwszenstwa od pierwszenstwa przejazdu albo wyprzedza na ciaglej :confused: no przyznaj, czy tak nie jest? skoro mowisz ze po 4 latach posiadania prawka bys nie zdal, to moze wlasnie co 4 lata kierowcy powinni zdawac egzaminy kontrolne? przynajmniej powtorzyli by sobie przepisy drogowe co na pewno by im posluzylo na dobre...

P.S ta rozmowa zmierza do nikąd