Niezrozumiały komunikat

Czasami w czasie uruchamiania systemu pokazuje się komunikat"Instrukcja zpod "0X7c911e58"odwołuje się do pamięci pod adresem 0X00000000.Pamięć nie może być “read”.Kliknij OK aby przerwać działanie aplikacji"Po kliknięciu OK wszystko działa normalnie.Co to znaczy?Co należy zrobić?

Mój sprzęt:Pł.gł. Gigabyte GA-K8NS Pro[nVidia nForce 3-250],Ram 1024[slot 1-kinston 256 PC 3200,slot 2-kingston 256 PC 3200,slot 3-512 PC3200],procesor AMD Athlon 64-3000+,HD-120 GB,Windows XP Prof[serwis Pack 2]

hmm też miałem taki komunikat…na bierząco sciągasz aktualizacje systemowe? Możliwe że to poprostu jakaś luka i bug powstał :slight_smile:

Plichu.

Mam wgrane wszystkie uzupełnienia do systemu.

Wuge

Pierwsze, co winieneś zrobić, to przeprowadzić test programem do testowania pamięci RAM

Memtest86 3.20

  • sprawdzić system na obecność szkodników - logi HijackThis i Silent Runners

  • błąd mogą również generować wadliwe, lub źle zainstalowane sterowniki, kodeki.

  • korzystać w miarę możliwości z usługi Windows Update

  • przyczyna może też tkwić w wadliwym programie bądź uszkodzonej płytce, na której się znajduje - myślę tu np. o grach - w tym wypadku można spróbować zrobić obraz płyty i odpalić go w wirtualnym napędzie…

Pozdrawiam