Niezrozumiały komunikat

(Grzech33) #1

Przy każdym uruchamianiu komputera wyskakuje komunikat: Błąd przy uruchamianiu komputera ! Plik MSVCP60.DLL jest połączony z brakującem eksportem MSVCRT.DLL:_Ic_collate_cp.

Dodam jeszcze że nie startuje parę programów. Co to jest ? I jak sobie z tym poradzić mając niewielkie pojęcie o komputerze ? :frowning:

(inż. Piniol) #2

Sprawdz czy oba pliki s w systemie, jesli ktoregos brakuje to poszukaj go tutaj: http://www.dll-files.com/dllindex/

(Golden Finger) #3

Jaki system WIN masz na kompie. Sprawdź w systemie czy te pliki są tzn. MSVCP60.DLL i MSVCRT.DLL. W systemie WIN98 ich miejsce to C:\windows\system , a w XP C:\windows\system32. Wyszukaj np. przez start-wyszukaj lub start-znajdź pliki i foldery.

Może ktoś Ci trochę plików wkasował?

Gdydby ich nie było podeślę

Pozdrawiam

8)

Golden Finger

(Grzech33) #4

Mam W98 i po przeszukaniu systemu odnalazłem oba pliki. Tak więc są w systemie a mimo to coś jest nie tak ?! Pozatym przy prubie uruchamiania Nortona (antywirus) wyskakuje : Urządzenie nie jest podłączone . O co tu chodzi ?? !!

(system) #5

Miałem podobny komunikat po zainstalowaniu Norton SystemWorks. Odinstalowałem Nortona i wyczyściłem rejestr za pomocą darmowego programu RegCleaner (dostępny na vortalu) i po kłopocie.

(Golden Finger) #6

(Grzech33) #7

To się zaczeło po zainstalowaniu oprogramowania (CD orginał) do obsługi skanera . Instalacja zakończona zresetowaniem komputera . Pomyślałem że kiedy to odinstaluje to wszystko wróci do normy tak się jednak nie stało . Ponowna instalacja i deinstalacja również nie przyniosła oczekiwanego efektu . Komputer nadal informuje o błędzie.

(pysiu) #8

moze podmiana tych biblotek na nowe rozwiozała problem

(system) #9

W takim razie spróbuj użyć RegCleanera (można go pobrać STĄD). Wybierz opcję: Narzędzia => Czyszczenie Rejestru

(Golden Finger) #10

Spróbuj zrobić setupcor, reinstalację systemu WIN98. Reinstalacja naprawia system ale nie zawsze skutecznie, zachowuje ustawienia. Przed reinstalacją możesz odinstalować nortona anti virusa, którego zainstalujesz później. Plik setupcor jest na płycie w katalogu WIN98.

Odinstaluj oprogramowanie scanera i jak będziesz umiał to przeczyść rejestr z wpisów do tego oprogramowania.

Pozdrawiam

8)

Golden Finger

(pysiu) #11

jezeli to pomoze a 99 % pomaga to proponuje ci za pomocą sytemowego programu stworzyc zaraz kopie zapasową sytemu na innej pertycj zeby mieć wrazie podobnej awarii muc sobie przywrucić

powodzenia

(Grzech33) #12

Próby Podmiany tych bibliotek kończą się informacją że jest to niemożliwe ponieważ są one aktualnie wykorzystywane, albo jakoś tak. Natomiast reinstalacja systemu może być troszeczke ponad moje "umiejętności" ale spróbuje (uważam to za ostateczność) .

Pozdrawiam

:shock:

(pysiu) #13

kiedys musisz spróbować

powodzenia

(Grzech33) #14

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuje i zabieram się do roboty. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

(Asterisk) #15

Powodzenia i daj znać o wynikach :slight_smile:

(inż. Piniol) #16

Trzeba uruchomic Windowsa w trybie awaryjnym, a jezeli nadal sie nie da to uruchomic DOS'a i tam je podmienic :slight_smile:

(Grzech33) #17

Witam.

System działa :smiley:

Próbowałem przeróżnych sposobów ale pomógł tylko jeden : REINSTALACJA systemu, jedno mnie tylko zastanawia, co było przyczyną tego typu problemu ??

Raz jeszcze bardzo dziękuję wszystkim za pomc.

Pozdrawiam.

:lol: Grzech