Niezrozumiuła blokada dysku usb

Mam windows ultimate w wersji x64

I wszystko działa poza jednym bezpiecznym usunięciem dysku które sie zacina.

Proces który blokuje ten dysk to systemowy proces pod nazwą $Extend$RmMetadata$Txf

Wiem dla mnie chińszczyzna niech mi ktoś powie jak to wyłączyć żeby nie musiał odłączać dysku drogą wstąpił do piekieł po drodze mi nie było za każdym razem musze ponownie uruchamiać komputer…

Odłączenie na twardo w moim wypadku odpada gdyż dysk ma 3TB  a 1,5TB tak sobie załatwiłem czyli zamykałem programy i wyciągałem zasilacz padła mi elektronika.

Więc pomóżcie

Jakie dane masz na tym dysku ? Problem może wynikać z obecności plików systemowych na tymże nośniku…

 

Tu masz podobny problem:

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-hardware/windows-system-process-locking-external-hdd/76170b41-c5e5-4cad-a20e-793d2a8b2b16

Mam tam pliki tylko i wyłącznie video i kilka plików tekstowych jako napisy do filmów i chyba 2 pliki jpg okładki do filmów

a nie podpinałeś dysku do kompa z systemem VISTA przypadkiem… musisz sprawdzić zawartość dysku na dystrybucji Live Linux…

Nie nigdy dysk do Visty nie był podpinany Ja problem już raz rozwiązałem i gdybym używał starego dysku który padł to by problemu nie było.

Coś w konfiguracji ale za Boga nie moge sobie przypomnieć co ja zrobiłem. robiłem to jakię 2 lata temu więc chyba miałem prawo zapomnieć

Jak pisałem wcześniej - na dysku mogą być jakieś ukryte pliki systemowe… Wypal Live CD / USB Linux i przejrzyj na spokojnie zawartość tego dysku.

 

Jeśli mówisz, że samymi ustawieniami załatwiłeś sprawę to może wyłącz poprostu indeksowanie dla tego dysku przez system (tu może być pies pogrzebany - tak myślę)

 

Gdzieś użytkownicy proponują, żeby usunąć przypisaną literę tego dysku zewnętrznego (tą procedurę może jednak blokować ten proces, o którym wspominasz w pierwszym poście)  i uruchomić ponownie kompa (odłączając dysk gdy tylko się zatrzyma) - po ponownym podłączeniu zostaje przypisana nowa litera przez system i niby problem nie występuje… może tej opcji spróbuj w trybie awaryjnym na wszelki wypadek…

Na razie wyłączyłem indexowanie i działa.

Zobaczymy może to to

przełącz ten dysk w “tryb większej wydajności” , następnie zabierz mu literkę i odłącz

podłącz z powrotem i powinno już normalnie działać

Przepraszam że tak długo nie pisałem ale testy polowe musiały potrwać

Więc ta po aktualizacji firmwora dysku po przełączeniu go w tryb wiekszej wydajności i całkowitym wyłączeniu indexowania problem został rozwiązany cześciowo

Gdyż pojawił sie proces W i nic więcej

Okazało sie że trzeba było wyłączyć uśpienie dysku domyślnie u mnie było to ustawione na 15 minut w każdym razie w końcu działa