Nigdzie nie mogę znaleźć sterowników


(Paczkin13) #1

Witam. Dzisiaj cały czas siedzę przed kompem i szukam sterowników do karty sieciowej- 3Com EtherLink 10/100 PCI TX NIC. Nigdzie ich nie ma. Dziwi mnie to, że nie mogę ich pobrać ze strony producenta- http://3com-etherlink-10-100-pci-tx-nic-3c905b.drivers.informer.com/. Jeżeli ktoś posiada lub wie skąd można je pobrać to proszę o upload albo o link. Z góry dzięki :slight_smile:

Dodam, że posiadam system Win XP sp3


(Rysiek65) #2

http://www.nodevice.com/driver/EtherLin … 31244.html

Przepisz kod obok do ramki i kliknij na “download”


(Paczkin13) #3

Dzięki, ale pobierałem to też. Nie wiem jak to zainstalować, próbowałem z DISKETA 1 i DISKETA 2 zainstalować pliki .EXE, ale coś nie mogę.


(xv_) #4

http://www.xpvistasite.com/hp_10_100_3c … _23363.htm

instalujesz ręcznie (manager urządzeń)

pytanie: chcesz zaktualizować czy zainstalować od 0 (z aktualizacją by było łatwiej)


(Paczkin13) #5

zainstalować od 0. Dopiero co postawiłem ten komputer na “nogi”. Jest to dosyć stary sprzęt, bo z 2003r.


(xv_) #6

http://support.microsoft.com/kb/283658/pl


(Paczkin13) #7

problem rozwiązany, sterownik jest. W menedżerze pokazuje, że karta posiada sterownik. Teraz trochę nie w temacie, ale dlaczego po podłączeniu tego kompa do routera kablem w wtykiem RJ45 nie mam neta? Na routerze dioda wskazuje na to, że komputer nie jest do niego podłączony, choć w rzeczywistości jest.


(Agatonster) #8

Paczkin ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Proszę nie łączyć różnych problemów w jednym temacie. Kolejny problem - nowy temat w odpowiednim dla kolejnego problemu dziale.