Nikon

(Arturro) #1

Witam! !!

Co sądzicie o a cyfrówkach tejze firmy?? Wszelkie opinie mile widziane. ptrzebuje malej dobrej cyfroweczki.

(Hackman3d) #2

ja mam cyfrówke Nikona e3700 i jestem bardzo zadowolony :slight_smile:

(Meteo17) #3

Firma mówi sama za siebie dobre aparaty tej firmy canona też polecam jak najbardziej tą firme.

(Stary Dziad) #4

Arturro - mówisz o coolpiksie L4 czy 8800, o D50 czy D2X :wink: ??

Możesz dodać troszkę szczegółów do swojego posta?

(Arturro) #5

"Stary Dziad". mysślalem o P2 lub 7600

(Canaletto) #6

Po co zaśmiecasz SB jak i tak założyłeś temat :?

(Stary Dziad) #7

Z dwojga złego :stuck_out_tongue: lepszy jest coolpix 7600, ale powiedz jeszcze dwie rzeczy:

• ile chcesz przeznaczyć $

(Arturro) #8

Do pstrykania fotek, powiem tak calkiem nie dawno kupilem sobie Canona S1. Jest to super aparacik, tylko ma jedna wadejego wielkosci potrzebuje cos podobneej jakosci tylko mniejsze i pomylalem własnie o Nikonie. "Stary Dziad", dlsaczego napisałes "z dwojga złego"??

cZy mozsze to rozwinąć??

Złączono Posta : 28.03.2006 (Wto) 19:00

(Stary Dziad) #9

Oba aparaty - i 7600 i P2 są aparatami stricte amatorskimi i to nie najwyższej próby. Mogłem testować oba i wnioski mam takie:

W obu wypadkach rozczarowuje jakość robionych zdjęć - tryb "portret" nie łapie ostrości nie tylko II ale i I planu, szczegóły są zamazane, tryb "krajobraz" przypomina lekko mętny landszaft. Z dwojga złego - 7600, chociaż ma nawet gorsze parametry niż P2, posiadając matrycę 7,1 Mpix - daje troszkę większą szansę na "podrasowanie" programem graficznym. Ponadto - w P2 nie ma wizjera, a co zobaczysz w słoneczny dzień na małym wyświetlaczu? Tryb makro w P2 pozostawia też sporo do życzenia. Bogactwo funkcji w aparacie może w tym segmencie raczej przeszkadzać niż pomagać.

Jeżeli ma to być do pstrykania 2 aparat, to - chociaż nie wiem po co chcesz wywalić tysiąc coś złotych - kupiłbym canona powershota a700 - poszukaj, a sam zorientujesz się, dlaczego.

Koniec, cd jeżeli będzie to na PW :smiley: