NIS/KIS 2010 do tego sprzetu- czy bedzie chodzic?

Witam.

potrzebuje zmienić program AV z wielu powodów, po wstępnym przyjrzeniu się oferowanym produktom mój wybór padł na dwie propozycje tj.

Norton Internet Security 2010 i pakiet Kasperski IS z również z 2010 -przy wyborze chodziło mi o jak najlepsze -aktualne na dzień dzisiejszy-

zabezpieczenie komputera.

Jednak pojawia się tu mały, acz istotny problem : mianowicie czy wymienione programy będą bezproblemowo pracować na komputerze z tymi

parametrami:

Pytanie jest dosyć ważne gdyż zależy mi na odpowiednim zabezpieczeniu ale również bezproblemowej pracy na komputerze

Krotko mówiąc : Czy nie będzie “mulić” tzn. pożerać RAM-u i pozostałych zasobów komputera w przeogromnych ilościach .

Na twoim miejscu wybrałbym Nortona. Kaspersky też nie jest zły, ale wydaje mi się, że Norton działa szybciej od niego.

Obydwa są na tym samym poziomie jeżeli chodzi o skuteczność,jakieś testy pokazywały że “Kacper” jest słabszy w ochronie ale w sumie między bajki to można wsadzić.Co do wydajności to bardziej sprawdzi się NIS 2010,jest lżejszy.W zasadzie możesz sam przetestować,nic nie stoi na przeszkodzie żebyś pobrał Trial najpierw jednego a potem drugiego i sam sprawdził jak sprzęt się zachowuje.No i będziesz miał 2 miesiące ochrony gratis.

Dzieki.

Chyba wybiorę właśnie NIS 2010 tylko mam jedno pytanie : Czy można zainstalować NIS i normalnie pracować przy tych parametrach komputera ?.

Tutaj masz wymagania systemowe:Klik,instalowalem go na 1GB RAM i sprawował się dobrze,nie wiem jak to będzie wyglądało na 512 ?? Myślę że dopóki nie spróbujesz to się nie dowiemy :wink: .