Niska prędkość internetu

Witam. Otóż ostatnio przyjechał do mnie mój brat, więc naturalnie postanowił skorzystać z internetu. Problem w tym, że za każdym razem, gdy się podłącza (Wi-Fi) prędkość łącza znacznie spada. Nie ma włączonego żadnego pobierania ani niczego co mogłoby, aż tak obciążać łącze. Moje pytanie brzmi: co może być przyczyną takiego spadku? Czy może jakieś aktualizacje, procesy działające w tle? Żeby nie było nieporozumień, internet działał jak najbardziej w porządku do czasu jego podłączenia z laptopem brata. Kiedy natomiast się odłącza, wszystko wraca do normy.

 

Z góry dzięki wielkie.

Dokładnie tak, na każym urządzeniu, nie tylko brata.

A czy wiesz może jak temu zapobiec? Tj. ścieżka do ich wyłączenia, bądź zakończenia.

Szklana kula popsuta - skąd mamy widzieć co działa na urządzeniu Twojego brata oraz jakie pakiety latają po Twojej sieci i jak jest zorganizowana?

O co mi chodziło to to, które procesy są najcześciej przyczynami takiego zjawiska i jak sobie z nimi poradzić.

Poprzez menadżer zadań możesz ustalić który proces zajmuje najwięcej pasma internetu.

A wiesz może jak sprawdzić to pasmo internetu w Windows XP? (Home Edition) Mam w tym momencie na myśli menadżera zadań - tzn. wszystko co widzę to CPU/Użycie pamięci, a w zakładce Sieć czy Wydajność nie ma żadnych dodatkowych opcji.

Jeśli będzie jakieś obciążenie to będzie widać na wykresie i będzie podane procentowo.

Nie będzie tylko podane który proces zabiera najwięcej zasobów z sieci. Ta funkcjonalność jest w menadżerze zadań w nowszych systemach. 

Okej, dzięki wielkie Wam obu za odpowiedzi. Temat do zamknięcia.