Niska prędkość przez router

Witam

Kilka miesięcy temu kupiłem sobie router D-Link DIR-300 do którego podłączyłem bezprzewodowo dwa laptopy(XP,VISTA) i jeden PC (teraz XP wcześniej VISTA). Na laptopie z XP miałem 3 mbit, a na laptopie (vista) i pc (vista) miałem 10 mbit czyli tyle ile powinno być. Niską prędkością na pierwszym laptopie się nie przejmowałem bo rzadko z niego korzystałem. Ale problem pojawił się na PC z vista gdy zacząłem ściągać różne pliki z internetu. Za każdym razem gdy ściągałem jakiś film czy muzykę który był podzielony na kilkadziesiąt częsci (wszystkie filmy tak są pakowane) i wypakowywałem ten film to pojawiały się błędy CRC, ogólnie to pliki ściągały się uszkodzone. Więc postanowiłem zainstalować XP i pojawił się kolejny problem czyli niższa prędkość, dokładnie tak samo jak na laptopie z XP (3 mbit) .

Minęło trochę czasu i nadal mam problem z prędkośćią na PC, tylko teraz prędkość wynosi około 1,5 mbit.

Niewiem co robić, gdy zainstaluje Viste będe miał 10 mbit i błędnie ściągane pliki a gdy zostane na xp będe miał prawidłowe ściąganie i 1,5 mbit.

Mam nadzieję że opisałem sprawę dość dokładnie, dodam jeszcze że na wszystkich komputerach nie ma żadnych wirusów.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

agent555 ,

Proszę o kontakt na PW - temat zamykam.