Niska prędkość w sieci Ad Hoc

Witam!

Stworzyłem wczoraj sieć Ad Hoc z poziomu komputera stacjonarnego.Połączyłem się z nią laptopem i udostępniłem dyski po obydwu stronach.( Komputery się widzą i jest dostęp do danych.) Jeszcze wczoraj oglądałem w ten sposób filmy przez tą sieć z dysku drugiego komputera i było wszystko ok. Dzisiaj po włączeniu jakiegokolwiek filmu ( nie ważne na którym sprzęcie), film się przycina. Przy przesyłaniu pliku też jest dziwna sytuacja tzn - przesyła się z przycięciami , pasek staje w miejscu następnie znów się przesyła i tak na przemian.Nie wiem co się nagle stało.

Sieć bazuje na TP-Link TL-WN422G

Laptop - NTT Corrino 617SU

Wgraj programik InSSider i sprawdź czy na tym kanale i bezpośrednio obok niego, co pracuje twoja sieć nie ma innej sieci. Jakby tak było to musisz zmienić kanał.

Hej,

Dodatkowo sprawdź, jak w czasie przesyłania danych wygląda obciążenie komputera wysyłającego pliki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie sądzę żeby obok pracowała jakaś sieć. W mojej okolicy nikt takowej nie posiada. Obciążenia prawie nie ma komputer jest czysty, nie ma wirusów i niepotrzebnych programów.(Zarówno laptop jak i PC).

Hej,

:arrow: Czy korzystasz z szyfrowania sieci WiFi? Jeśli tak, to z jakiego?

:arrow: Z jakiej zapory sieciowej korzystasz? Czy masz ją ustawioną tak, by nie monitorowała ruchu lokalnego?

Czy film jest o takich samych parametrach? Może ten wymaga większego birate’u danych?

Na początku tego nie było, czy po prostu nie zauważyłeś?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie korzystam z zapory. Systemową mam wyłączoną. Antywirus to Kaspersky AntiVirus (próbowałem z wyłączonym).

Sprawdzałem na tym samym pliku.Wcześniej nie wykonywałem kopiowania plików.

Nie chodzi o zaporę tylko o szyfrowanie danych w sieci.

Ustawione mam na sieć otwartą bez szyfrowania.

Hej,

W kwestii bezpieczeństwa to spory błąd… Ale nie o tym teraz piszemy - to tak do rozważenia na przyszłość.

:arrow: Jak wygląda użycie procesora w czasie przesyłania pliku - na jednym i na drugim komputerze?

:arrow: Które procesy pożerają najwięcej czasu procesora?

Pozdrawiam,

Dimatheus

na jednym i na drugim użycie procesora podczas kopiowania wacha się w okolicach 5-20 a najwięcej zaużywa proces taskmgr.exe i dwm.exe ale to chyba normalne podczas kopiowania.

Hej,

:arrow: A jak wygląda wykorzystanie RAM’u w czasie operacji - zarówno na jednym, jak i na drugim komputerze?

:arrow: Czy dezaktywując antywirusa na czas testów robiłeś to na jednej i na drugiej maszynie?

:arrow: Czy laptop nie zmienił przypadkiem swojego miejsca położenia w stosunku do tego, jakie było na samym początku?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Napisz jką masz średnią predkośc w KB/s (MB/s),

Nie przypuszczaj tylko sprawdź, mieszkam w “dziurze” a sieci 2.4GHz jest jak mrówek w miastach jeszcze gorzej.

Zabezpiecz sieć być może masz sąsiada który ogląda sobie filmy z twojego dysku.

jaka odległość miedzy kartami, jaka jakość sygnału.

Średnia według Windowsa 7 to około 1,80 MB/s (przy kopiowaniu pliku). Znam dobrze moich sąsiadów i na pewno nikt się nie połączył się z moją siecią.(Wiem bo sam podłączałem ich komputery do sieci).

P.S Oczywiście dla pewności sprawdziłem z zaszyfrowaną siecią i jest bez zmian.

Hej,

A co z powyższym?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nawet jeśli InSSIDer nie wykryje żadnych sieci, może być tak, że zakłócenia wprowadza jakieś urządzenie działające w paśmie 2,4 GHz - np. kuchenka mikrofalowa, telefon bezprzewodowy albo bezprzewodowy zestaw głośników. Wtedy nie ma innego wyjścia, niż próby na różnych kanałach.

:arrow: Tak wyłączałem antywirusa na obu maszynach.

:arrow: Nie nie zmienił położenia. Laptop znajduje się w odległości kilku centymetrów od nadajnika.

Popróbuję później z kanałami. Rozumiem, że z poziomu InSSIDer’a mam to robić ?

W inSSIDerze sprawdzasz, jak wygląda zajętość poszczególnych kanałów. Natomiast kanał wybierasz przy konfigurowaniu połączenia ad-hoc.

Hej,

I może w tym jest właśnie problem. Zbyt bliskie położenie dwóch kart WiFi może powodować wzajemne zakłócenia ich sygnałów. Zbyt duża odległość, tak samo jak zbyt mała, może powodować problemy…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok InSSIDer wykrył,że najlepszy jest kanał - http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-05/e8fd7edd/bez%20tytu%C5%82u.jpg.html . Rozumiem, że najlepsze to - 9,10,11. A sieć nadaje na 10.Teraz tylko gdzie zmienić ten kanał ? Tak, pytałem się Google. W menadżerze urządzeń nie mam takiej opcji w rejestrze nie mogę się też tego doszukać :frowning: Pomocy :cry:

P.S - odległość nie robi różnicy. Dodam, że na obu sprzętach system to Windows 7 32 bit .

Nie. Na wykresie widać zakres na którym nadają laptopy. Na środku jest kanał 10, bo kanał ten jest właśnie ustawiony.

Jakie masz w ogóle opcje w menedżerze urządzeń we właściwościach karty sieciowej?