Niska wydajność komputera w grach pc przy dobrym sprzęcie

Witam,od jakiegoś czasu mam problemy w grach,tzn tną się,jest mało fps. Wydaje mi się ,że kiedy padła bateria od biosu i się zresetował to coś sie mogło zmienić i tego nie włączyłem.

przykłady:

cod black ops - praktycznie nieda się grać

nfs hot pursuit - jak wyżej

nfs underground 2 - przy dymie spada do 20klatek >_< (to mnie najbardziej dobija)

i wiele innych nowych gier przycina nawet na najniższych detalach.

rozdzielczość zawsze mam 1920x1080. Jedynie w hot pursuit i callu miałem nawet najniższe ,a i tak tnie ;/

Sprzęt:

Procesor-AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 6000+ (2 CPUs), ~3.0GHz

Karta-NVIDIA GeForce 9800 GX2 (ASUS)

RAM- 4096MB RAM (Black Dragon Edition)

dysk 500GB samsung jakis

no i winda 7 64bit.

zasilacz: chieftec 650W

tutaj tamp i napiecia: ss1r.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

czy mój sprzęt jest już naprawde kiepski czy coś jest nie tak?

a wczesniej sie nie zacinalo? Format jest dobry na wszystko

był format. wiesz… underground 2 sie ma przycinać na takim sprzęcie? xd

,czy mój sprzęt jest już naprawde kiepski czy coś jest nie tak?"

na twoim sprzęcie zagrasz nawet w najnowsze gry :smiley:

a co do zacięć to spróbuj formata jak kolega wyżej radzi lub możliwe że coś się przegrzewa

hudy1431 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Hdtune na dysk, przetestować pamięci, oraz przeczyścić z kurzu kompa jeśli był dawnoooo czyszczony. A co do biosu to przywrócić domyślne ustawienia. Raczej bios nie ma nic do tego.

w hd tune co dokladnie zrobic? benchmark czy errory?

Co do NFSU 2.

Dym powoduje zamulenie na praktycznie każdym sprzęcie, to błąd w grze.

Do grania w nowe gry na rozdzielce 1920x1080 jest potrzebna mocniejsza karta i nic na to nie poradzisz. Procesor też masz już “taki sobie” zwłaszcza, że to model na przestarzałej już nieco architekturze produkcyjnej. Po prostu graj na nieco niższej rozdzielczości.

a nie masz przypadkiem uruchomionej większej ilości programów, które działają w tle?

Poza tym temperatury są raczej w normie.

Jak możesz to zapodaj loga z programu HiJackThis

1920x1080 chcesz grać na tym sprzęcie w black ops przy tej rozdzielczości? dziwne

O lol nie doczytałem, zmień na 1024x768 jeśli będzie dobrze działać, włącz fraps i sprawdzaj ilość klatek, i według mnie max co możesz na tym procku pograć to 1280x1024. Albo spokojnie 1280x768.

Jak dalej zacina to z hdtune zakładka health, sprawdź czy coś masz na czerwono-ogólnie ma być zaznaczone że coś niepokojącego jest.

wrzuc tutaj logi z hjack zrob defragmentacje dysku i usun wszystko co masz w folderze “temp”.

Mozliwe ze Ci muli wiatraczek od karty graf. popatrz czy obroty sa dobre

Log: http://www.wklejto.pl/102730

a black ops przy kazdej rozdzielczości pracowal tak samo. bez roznicy w fps’ach. dysk jest defragmentowany,działo sie tak nawet zaraz po formacie.

log czysty, ale…

black ops ma minimalne wymagania

Czyli Phenom 3-rdzeniowy… Ty masz 2-rdzeniówkę

Czy komputer spełnia wymagania dla konkretnej gry możesz sprawdzić tutaj (strona poprosi Cię o zainstalowanie dodatkowego pluginu)

http://www.systemrequirementslab.com/cyri/

ja też nie :wink: to jest spora rozdzielczość jak na tą kartę i nowe gry :slight_smile:

Mi też nfsu 2 przycina jak jest dym :stuck_out_tongue: więc spoko

no a Need for Speed: Hot Pursuit? według tej stronki ma śmigać,a nawet na niskiej rozdzielczości jest 20-35klatek max ;/

Hot pursuit śmigał mi na 50fps w max detalach na rozdziałce 1280x1024