Niska wydajność komputera

Mam problemy odnośnie komputera, który wyraźnie wolno reaguje na polecenia.

Jeśli zostawie komputer włączony( z wygaszonym monitorem) z uruchomionymi programami to bardzo wolno wznowić działanie komputera(najpierw jest czarny ekran i widac, że komputer “jest zajęty”.

Trzeba czekać 5-10 minut, żeby ponownie pokazał sie pulpit i inne okna.

Nawet podczas dłuższej pracy na komputerze ponad 1 godzine system wolno reaguje.

Mam najczęściej włączoną przeglądarkę, gg, odtwarzacz muzyki, program JDownloader, kilka folderów.

Wydaje mi się, że najbardziej obciąża komputer przeglądarki internetowe.

Praktycznie cały czas mocno obciążony jest dysk (czerwone światełko cały czas się świeci) i głośniej pracuje wtedy…

W menedżerze mam:

Obciążenie procesora 36 %

Wykorzystanie pamięci : 3,8 GB (najwięcej zużywają procesy przeglądarki np. chrome.exe). Mam Chrome 12.

Im więcej wykonuje coś na komputerze to komputer przyspiesza.

Czy to może być coś związane np. z plikiem wymiany? albo coś innego?

Czy 4 GB RAM 1600 MHz dla Windows 7-64 bit to za mało???

Procesor Intel i5 760

Katra graficzna GTS250 1 GB

menedzer.png

Komputer jest dobry.

Każda karta Chrome działa jako osobny proces, tak więc to jest normalne.

jDownloader jest ociężały, GG podobnie.

Polecam użyć CCleaner, potem przeczyścić i defragmentować rejestr (u mnie sprawdza się Wise Registry Cleaner), następnie przeskanuj programem Malwarebytes’ Anti-Malware, na koniec defragmentacja dysku twardego. Jeśli nie podziała, pomyślimy dalej.

BTW : wrzuć jeszcze logi z OTL, to wtedy się dowiemy, czy to infekcja :slight_smile:

Używam ESET Smart Security 4.2 oraz System Mechanic 10.5. i nim wielozadaniowo wykonuje usuwanie problemów z wydajnością (czyszczę śmieci, defragmen. , czyszczenie rejestru itp.)

Raczej nie infekcja bo niedawno instalowałem system na innym dysku i jest podobnie.

AntiMalware - program, który na moim komputerze powoduje (brak unieruchomienia komputera prawidłowo- zawieszenie systemu)

Hmmm…

I tak daj logi z OTL - antywirusy wszystkiego nie wykrywają.

OTL - pokazuje “prywatne nazwy” foldery itp. - jak to wyłączyć???

Nie da się, chyba jakoś zweryfikować co gdzie siedzi trzeba.

A nie można innym programem ?? Tylko nie COMBOFIX itp.

Każdy obecnie program pokazuje nazwy stworzonych lub zmodyfikowanych w przeciągu X dni plików/folderów, żeby można było wśród nich wykryć te podejrzane. Jest to bardzo potrzebna funkcjonalność. M.in. z tego powodu nie używa się HijackThis, gdyż on takich danych nie podaje.

Dla sprawdzających logi nie ma znaczenia jaki folder należący do użytkownika zawiera te i te dane. Nas interesują tylko pliki/foldery spełniające pewne określone warunki (np. stworzone w czasie pojawienia się problemu, mające anormalne nazwy i atrybuty).

LOG: http://wklej.org/hash/3fdb49bb467/

Komputer spowalnia przeglądarka np. Chrome, IE.

Jeśli ją wyłącze komputer nabiera płynności działania.

Tak jak wspominałem HijackThis się nie używa. Na dodatek masz 64-bitowy system, a on na takich systemach nie działa prawidłowo.

Zresztą, na screenie wyraźnie widać, że masz otwartych ok. 40 kart w GC, które łącznie zajmują ponad 600MB pamięci. Wydajność sprawdzaj przy wyłączonej przeglądarce lub przy mniejszej liczbie otwartych kart.

Poradziłem sobie już. Zmieniłem pamięć wirtualną na Minimalną 16 MB a Max 32 MB. I działa dobrze.