Niska wydajność pamięci RAM

Sorry

Prosze:

http://www2.picfront.org/picture/nHaQuFmp/img/gowna.png

a bios podczas startu i wykonywania POST-u jakie podaje taktowanie ?? wejdź do biosu i poszukaj dzielnika fsb:ram zmień go np na 1:2 (jak masz ustawiony ??).

Podczas startu pokazuje pogrubione na biało 400! Tego dzielnika zaraz poszukam a nie wiesz dokładnie w jakiej zakładce się znajduje?

czyli działa asynchronicznie (dzielnika nie musisz zmieniać).

ściągnij program sisoft sandra benchmark - wykonaj test pamięci. wklej zrzuty.

Ten program jakiś dziwny :expressionless: klikamna zakładne Testing i mam do wyboru: Event logs i Configuration files co wybrać? Jak klikne na obojętnie co to jakaś ramka wyskakuje tam jakieś opisy po polsku i to cięzko będzie wkleić bo będe musiał przewijać i po części wklejać :confused: Moge Ci z Everest’a wkleić testy jak chcesz!

wywal tego sisofta i zainstaluj tego :

http://www.sisoftware.net/index.html?di … angx=en&a=

uruchom, zakładka benchmarks Memory Bandwitch

Co CI dokładnie wkleić? Wykres czy tamte parametry? Jeśli tak to które dokładnie bo jest tam przewijanie!

wybierz kilka zestawów o podobnej konfiguracji co twoja (procesor) i porównaj wynik jaki uzyskasz !!

Nie rozumiem Cię teraz już, jak to mam poruwnywać RAM so procka? Ten program jest jakiś dziwny :confused: Nie ma nic prościejszego co zdiagnozyje pamięć i sprawdzi czy jest dobrze wykożystywana?

hmmmm program jest prościutki jak budowa cepa, kliknij tam gdzie napisałem wyżej i naciśnij klawisz F5, po wykonaniu testu pojawią się 2 wyniki liczbowe oraz kropka reprezentująca ten pomiar na wykresie ( z kwadratem opisującym parametry twojej maszyny), na wykresie masz też wyniki innych pomiarów zaimplementowanych w program przeznaczonych do porównywania po prawej masz różne kolorki z rozwijalnym menu rozwiń menu i wybierz procesor p4 o taktowaniu ok 3Ghz działający na platformie z ddr1 400Mhz - efektem czego będzie umieszczenie wyniku benchmarka dla tego sprzętu.

toż prościej się nie da !!

http://www1.picfront.org/picture/dKrbWIVr/img/2.png

Tu masz jednego screena

Ito na tym wykresie miga i pokazują się inne kwadraty z liczbami w sumie 3.

Co do cepa to jego budowa jest prościejsza od tego programu :stuck_out_tongue:

jak widać wydajność pamięci w normie :-).

:o Jak widać, ja tam nic nie widze :mrgreen: Jesteś pewien że w normie?? Według efazeti mam za mały zapis na pamięć jak robiłem testy w Everest!

wejdź do biosu i ustaw taktowanie pamięci na 266Mhz (133Mhz).

Witam

Po pierwsze nie odczułeś wyraźnego przyspieszenia, ponieważ twoje pamięci nadal pracują w trybie “Single Channel” ( pojedynczy kanał danych o szerokości 64bit ), a nie w trybie “Dual Channel” ( dwa kanały danych o szerokości 64bit więc teoretycznie 2 razy większa przepustowość, a w praktyce o ok 60% szybciej ).

Aby pamięci działały w trybie “Dual Channel”, odpowiednie banki muszą być obsadzone dwoma modułami o tej samej pojemności ( np 2x 512Mb Cl 2,5 400Mhz lub 2x DDR2 1Gb 800Mhz CL4-5 ). Tryb “Dual Channel” możliwy jest również do uzyskania przy osadzeniu czterech banków pamięci identycznymi kostkami ( np 4x 512Mb ) lub na płytach pod Soc.A z chipsetem NForce2 Ultra 400 ( z trzema slotami pamięci ) dwoma modułami o mniejszej pojemności i jednym o większej ( np 2x512Mb + 1GB ) z tym że pojemność trzeciego modułu zawsze musi być sumą pojemności dwóch pozostałych, a dwa pierwsze muszą być o tej samej pojemności.

Jak chcesz sobie przyspieszyć działanie Windowsa to wyłącz te bonusowe efekty graficzne ( “Panel Sterowania” > System > Zaawansowane > wydajność, ustawienia > Efekty wizualne > “Dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności” > Zastosuj ). Ja tak robię zaraz po reinstalce windozy i jakoś nie są mi potrzebne te wszystkie windowsowe wodotryski, a system dzięki temu działa zauważalnie szybciej.

PS. WOW. Ale ten temat zasuwa. dopiero co tu wlazłem i naskrobałem posta, a tu już znalazł się on na trzeciej stronie, choć czytałem posty z pierwszej :o

:mrgreen: Tu nie chodzi o posta tylko o mój problem, walnołem se 1GB RAM i nic nie odczyłem:/ Czy moge zrobić DUAL usiebie? Mam 2 SLOT’y w 1 1024 a w drugim 512, czy da się to z tym zrobić?

nope, podaj jeszcze jaką masz płytę główną :-).

@ tacyer

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Podaj jaką masz płytę główną.

wtrącanie informacji o nforce 2 oraz amd nie jest zasadna w wątku który dotyczy intela.

Pisanie bzdurnych postów nie wnoszących nic do tematu też nie jest zasadne.

Zrozum, że tłumaczyłem temu człowiekowi czym jest i w jakich sytuacjach może włączyć, tryb “Dual Channel”. Czy to jakieś działanie niepożądane. :co:

tacyer > Przy dwóch kościach pamięci o różnych pojemnościach nie włączy sie tryb “Dual Channel”. Muszą być dwie kości o tej samej pojemności i oczywiście płyta główna musi mieć możliwość działania w takim trybie, ponieważ nie wszystkie płyty główne umożliwiają działanie pamięci w trybie “Dual Channel”.