Niska wydajność systemu. win7

Witam.

 

Założyłem konto, ponieważ po bardzo wielu przeróżnych próbach optymalizacji/przyspieszenia laptopa lenovo t420 (i5, ssd, 8gb ram), czyszczenia, wyłączanie indeksowania itp. (wszystkie sposoby jakie udało  mi się znaleźć w sieci) które nie przyniosły skutku, stwierdziłem, że jest to moja ostatnia deska ratunku przed reinstalacją. Kilka lat temu otrzymałem tutaj szybką i skuteczną pomoc, za co bardzo jestem wdzięczny, lecz dziś, potrzebuję, żeby wszystko zostało mi wytłumaczone jak totalnemu laikowi. Nie widzę przypiętych tematów, w których kiedyś znajdowały się programy do robienia logów itp, także proszę o wyrozumiałość. Nie wiem od czego mam zacząć. 

 

Z góry dziękuję po pomoc.

Pozdrawiam

Maciek

My też nie wiemy od czego zacząć. Nie podałeś celu.

Moja rada: przeinstaluj Win 7.

Cel: uzyskanie maksymalnej możliwej płynności w grze uruchamianej przez flash. Czy to przez przeglądarkę, czy przez adobe flash projector (stand alone). Przez płynność, mam na myśli brak dropów fps, maksymalną reakcję, wykluczenie tak zwanych keylagów. Jedyna ciekawa rzecz, jak na początku próbowałem zaradzić, bo jakby nagle to się pojawiło, to jedyna rzecz jaka pomagała, to było odpalenie programy OCCT, po jakimś czasie gra zaczynała chodzić płynnie, gdy program testował wydajność. Dziwna wskazówka, może jednak coś podpowie. (próbowałem wszystkie wersje flash, na róznych przeglądarkach (w tym różnych wersjach), wina leży po stronie lapka) 

 

Korzystając z okazji, czy jakieś usługi windows poprawiają płynność działania systemu? bo aktualnie ogrnianiczyłem je do:

windows driver fundarion

menedzer kont zabezpieczeń

zdalne wywoływanie procedur rcp

program mapowania rpc

zasilanie

plug and play

usługa interfejsu magazynu sieciowego

kliend dhcp

program uruchamiajacy proces serwera dcom

Autoruns -> File ->Save upnij np. www.zippyshare.com daj linka do niego.

 

https://download.sysinternals.com/files/Autoruns.zip

http://www85.zippyshare.com/v/hDnbN1oJ/file.html

 

chwile przed przeczytaniem posta zresetowałem usługi programem tweaking.com - windows repair, bo nie moglem włączyć tych od dźwięku, jeżeli ma to znaczenie.

Odpal z prawokliku jako Administrator

 

Odznacz

Zakładka Everything - wszystko co podświetlone na żółto

Zakładka Logon - wszystko

Internet Explorer - wszytko jak używasz innej przeglądarki

Services wszystko poza Windefend, cphs

 

Jakby Ci nie działał jakiś program jakaś funkcja w systemie wtedy zaznacz z powrotem prawdopodobnie zakładka Services.

 

Widzę, że brak antywirusa w systemie.

 

Przeskanuj ADWCleaner uruchom z prawokliku jako Administrator. Najpierw Scan następnie Cleaning

Już za chwilkę wrzucę logi, kończę skanowanie anti-malwerem, zanim to sie stanie mam jeszcze pytanie, czy jest jakaś szansa, żeby doraźnie w jakiś sposób pomóc, wyłączenie wskazanych przez Ciebie pozycji trochę pomogło, może są jeszcze jakieś, których wyłączania się nie poleca, a jednak mogłyby jakoś pomóc. Nie potrzebuję sprawnych wszystkich funkcji systemowych, chodzi mi o doraźną pomoc. (a może jeszcze jakieś inne sugestie dotyczące optymalizacji, takiej bardziej geekowskiej)?

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sto-porad-i-sztuczek-do-windows-7-czesc-1-2905.html

FRST + Additional

 

http://www.wklej.org/id/1741750/

 

Shortcut:

 

http://www.wklej.org/id/1741752/

Otwórz notatnik systemowy i wklej:

Winlogon\Notify\ScCertProp: wlnotify.dll [X]
BootExecute: autocheck autochk * autocheck turegopt
GroupPolicy: Group Policy on Chrome detected ======= ATTENTION
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Policy restriction ======= ATTENTION
HKU\S-1-5-21-3832406285-927837181-3296430782-500\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Policy restriction ======= ATTENTION
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = about:blank
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = about:blank
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page =
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = about:blank
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL =
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
SearchScopes: HKU\.DEFAULT - DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKU\S-1-5-19 - DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKU\S-1-5-20 - DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
S4 catchme; \\C:\ComboFix\catchme.sys [X]
S4 cpuz136; \\C:\Windows\TEMP\cpuz136\cpuz136_x64.sys [X]
U3 DfSdkS; No ImagePath
S4 WinRing0_1_2_0; \\C:\Program Files (x86)\IObit\Game Booster 3\Driver\WinRing0x64.sys [X]
U3 WMPNetworkSvc; No ImagePath
2015-06-18 22:36 - 2015-06-18 22:37 - 00000000 ____ D C:\AdwCleaner
CMD: netsh winsock reset
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST w tym samym folderze.

Dziękuję za odpowiedź, niestety, problemu zostały zredukowane w stopniu znikomym. Mam prośbę, w poście wyżej wrzuciłem autoruns z drugiego lapka, nie chce zakladać nowego tematu i zaśmiecać forum, mógłby mi ktoś doradzić, czy jest szansa coś tam wyłączyć?

http://www34.zippyshare.com/v/VHkfUN7M/file.html  Jest możliwość wyłączenia tutaj czegoś? win xp

log- OK

A co się dzieje?

Próbuję na wszystkie sposoby odpalić grę we flashu, żeby było płynnie i niestety nie udaje mi się to. Chodzi mi o to, żeby maksymalnie zoptymalizować laptopa.

 

ps. raz udało mi się to osiągnąć odpowiednio ustawiąjąc flagi (eksperymentalne funkcje w chrome, SRWare Iron w moim przypadku) ale flash niesamowicie obciążał procesor, co skutkowało sporadycznymi lagami. Przy zredukowania obciążenia na cpu coś poknociłem we flagach i znowu jest badziewie. Czy ktoś orientuje się dokładnie w tych funkcjach chroma i mógłby mi podpowiedzieć co powłączać??

Odinstaluj AVG PC TuneUp 2015.Włącz przywracanie systemu.Otwórz notatnik systemowy i wklej:

Task: C:\WINDOWS\Tasks\PMTask.job = C:\PROGRA~1\ThinkPad\UTILIT~1\PWMIDTSK.EXE
Task: C:\WINDOWS\Tasks\Powiadomienie o zakończeniu obsługi systemu Microsoft Windows XP — co miesiąc.job = C:\WINDOWS\system32\xp_eos.exe
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Policy restriction ======= ATTENTION
S4 IntelIde; No ImagePath
U1 WS2IFSL; No ImagePath
2015-06-21 18:38 - 2015-06-21 18:38 - 00000504 _____ C:\WINDOWS\Tasks\Bidaily Synchronize Task[973b].job
2015-06-21 18:38 - 2015-06-21 18:38 - 00000000 ____ D C:\Documents and Settings\All Users.WINDOWS\Dane aplikacji\{982e331c-5f6c-18a4-982e-e331c5f6cc71}
2015-06-21 18:38 - 2015-06-21 18:38 - 00000000 ____ D C:\Documents and Settings\All Users.WINDOWS\Dane aplikacji\{982e331c-5f6c-18a4-982e-e331c5f6cc71}
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST w tym samym folderze.

Pomogło nieco. Dziękuję. W tym pliku z autoruns nie ma przypadkiem czegoś co można by wyłączyć?