Niska wydajność - Toshiba Satelite C850


(Reappers) #1

WItajcie. Dawno temu zakupił znajomy laptopa :

 

odkupiłem od niego za grosze ponieważ mu się zawieszał itp. Chciałem zrobić format ale iż to oryginalny windows to istnieje funkcja przywracania systemu windows z dysku (bez płyty format), więc przywróciłem, lecz sterowników nie było, pobrałem sterowniki ze strony toshiba na mój laptop, no ale mam problem ... Wydajność procerora jest 2.3 pkt ? No ok .. lecz reszta o wiele wyższa więc jakiś problem w komputerze ? Wyczyścić laptopa ? Sterowniki złe ? Pojęcia nie mam .a z Polski do serwisu w UK wysyłać mi się nie opłaca . Polskie informatyki zżydzą hajsy za naprawę a wgrają od nowa system i tyle zrobią .. Może uda mi się za Waszą pomocą coś poradzić?

 

59230435366189728848.png

 

Takie oto programy posiadam, nie znam sie za wiele ;x

 

22952321791144523862.png


(S3BA_) #2

Mam dla Ciebie niestety złą wiadomość. Procesor E1-1200 który jest w tym notebooku ma taką kiepską wydajność i nic z tym nie zrobisz.

 

Co do zawieszania się to możesz jeszcze sprawdzić SMART dysku i wrzucić screena do oceny.


(IPSEN) #3

Odinstaluj -softonic assistant

 

Sprawdź czy nie masz żółtych wykrzykników lub znaków zapytania w Menedżerze urządzeń.

 

Racja,procesor słaby z tym nic nie zrobisz-http://www.notebookcheck.pl/AMD-E-Series-E1-1200.73622.0.html

 

SMART dysku-Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry


(Dakum67) #4

komputera w tytule…najlepsze jest to ,że sam zżydziłeś hajs bo myślałeś,że ten laptop jest lepszy.inaczej byś się w niego nie pakował.zresztą nawet jakby się opłacało posłać do UK też byś pewnie nie posłał, bo skąpstwo wyziera z postu straszne,okrutne i chytre tak,że zęby dzwonią.

procek jest słaby i nie wiadomo czy nie jest przylutowany, podobnie jak ram.ale ramu jest akurat dość.sprawdzić trzeba i ew.jak się da wymienić.

wlutowanie kosztuje, więc nie wiem czy się zdecydujesz  :smiley: chyba,że umiesz sam.

następne sprawdzenie jakie trzeba zrobić to dysk.i raczej nie crystal disk ale mhdd lub hdd regenerator z płyty.

jeżeli dyski jest ok tylko wymiana procka.

albo systemu na xp lub linuxa-o ile stery są


(Reappers) #5

 

 

Na oko wydaje mi się że procesora nie naprawię, Wymiana może lecz da radę przemęczyć się ? Z laptopa korzystam 2h dziennie z czego 1h to tylko muzyka leci.

Dużo nie dałem za niego, lecz obawiałem się że złe sterowniki wgrałem, aby tak wydajność procesora obniżały, ale skoro taki jest to OK :stuck_out_tongue:


(IPSEN) #6

Parametry dysku OK

 

Z procesorem nic nie zrobimy,ale możemy zoptymalizowac system

 

Wyłącz indeksowanie-http://www.benchmark…trona/9301.html

 

Wyłącz aero-http://windows7.nius…ero-w-windows-7

 

Uruchom autoruns jako administrator -http://technet.micro…s/bb963902.aspx -po skończonym skanie-File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka