Niski transfer w WiFi

Witam!

Mam Router D-Link Di-524 i od niego idzie kabel do kompa stacjonarnego. Router udostępnia także połączenie bezprzewodowe, z którego korzysta laptop. Internet wszędzie działa ok (stronki się szybko otwierają itd.). Jest to Internet 512. Jednak, gdy zacząłem ściągać Firefoxa na laptopie transfer pobierania pliku wynosił … około 3 KB/s. Nie wiem co może być tego przyczyną ( przy 512 transfer powinien być około 60 KB/s. ) . W drugim kompie nic się nie ściągało w tym czasie, więc nie ogranicza on transferu w laptopie. Proszę o pomoc jak zwiększyć transfer w Laptopie.

Dziękuję z góry i pozdrawiam :wink: .

P.S Przed chwilą jeszcze raz ściągałem Firefoxa ( z tego samego źródła) i transfer był 124 KB/sec … po chwili jeszcze raz … i jest ok. 8 KB/sec… o co w tym chodzi ?? :confused:

Może serwery Mozilli mają jakieś chwilowe problemy. Jeżeli reszta stron działa ci prawidłowo, masz tam dobre transfery to nie ma czym się przejmować. Upewnij się jednak, że masz odpowiednio zabezpieczoną sieć bezprzewodową - w przeciwnym wypadku ktoś może się podpinać i korzystać z twojego łącza i stąd te transfery.