Niskie odświeżanie ekranu w laptopie

Wcześniej nie spotkałem tak dziwnego problemu zwłaszcza w laptopie. Otóż przywróciłem system z dysku w laptopie Asusa (system Vista) wraz ze sterownikami jak ma to miejsce przy recovery. Monitor dziwnie zaczął się zachowywać jakby od czasu do czasu drga. Kursor myszy chodzi spowolniony a okienka otwierają się i ładują w spowolnionym tempie. Więc wszedłem w odświeżanie gdzie zamiast 59 lub 60 Hz jak to w laptopach. Jest po prosty 8Hz lub 6Hz (nie pamiętam dokładnie bo to laptop znajomego). Karta graficzna zainstalowana wszystko poprawnie. W końcu co ma być niepoprawnie jak to przywrócenie fabryczne.

Hej,

Niekoniecznie. Nie zawsze przywracanie ustawień fabrycznych prowadzi do przywrócenia systemu oraz sterowników. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób jest przywracany i w oparciu o jakie płyty. W czasie instalacji systemu przy pierwszym uruchomieniu komputera najpierw instaluje się właśnie system operacyjny, a później odpowiedni skrypt powoduje uruchomienie instalacji sterowników. W czasie przywracania to ostatnie może nie nastąpić. I wskazane rzez Ciebie objawy na to wskazują - proponuję sprawdzić, czy oby na pewno zainstalowane są sterowniki do chipsetu płyty głównej, następnie do grafiki oraz najnowszy pakiet DirectX.

Pozdrawiam,

Dimatheus