Niskie pobieranie przy wysokiej prędkości łącza


(Lukaszptak) #1

Witam i proszę o pomoc. Mam problem z prędkościami Internetu. Mianowicie prędkość łącza to: min. 50 Mb/s (zmienna prędkość), a prędkość pobierania to: do 2 Mb/s. Czy to możliwe, że prędkość pobierania jest jakoś blokowana? Da się jakoś obejść tą blokadę - jeśli istnieje taka możliwość?


(bigstar90) #2

Wszystko zależy od prędkości wysyłania serwera. Możesz mieć te 50mbit ale jak dany serwer ma max upload 2mbit/s to nic na to nie poradzisz.

Druga sprawa, podam przykład. Jeżeli pobierasz z hostingów (np. rapidshare) jako free user nie licz na więcej niż 2mbit.


(Meaax) #3

Ok, prędkość łącza może i być 50Mb/s, ale czy sprawdzane to zostało z speedtestami ? Warto sprawdzić, czy dostawca nie robi przekrętu, to dość powszechny problem w dzisiejszej dobie "szybkich" łączy.

Poza tym Bigstar ma rację, cyt:"Wszystko zależy od prędkości wysyłania serwera. Możesz mieć te 50mbit ale jak dany serwer ma max upload 2mbit/s to nic na to nie poradzisz.

Druga sprawa, podam przykład. Jeżeli pobierasz z hostingów (np. rapidshare) jako free user nie licz na więcej niż 2mbit."

Jeżeli serwer nie udostępnia wyższej prędkość pobierania, nie dasz rady nic zrobić.