Niskie prędkości odczytu w RAID0

Cześć

 

Mam problem z osiągami dysków połączonych w macierz RAID0. Otóż prędkość odczytu jest bardzo niska, zapis jest spoko. Poniżej przeklejam wyniki z CrystalDiskMark:

 

 

           Sequential Read :    74.047 MB/s

          Sequential Write :   126.854 MB/s

         Random Read 512KB :    12.396 MB/s

        Random Write 512KB :    45.597 MB/s

    Random Read 4KB (QD=1) :     0.372 MB/s [   90.9 IOPS]

   Random Write 4KB (QD=1) :     1.187 MB/s [  289.9 IOPS]

   Random Read 4KB (QD=32) :     1.200 MB/s [  293.0 IOPS]

  Random Write 4KB (QD=32) :     1.218 MB/s [  297.3 IOPS]

 

  Test : 1000 MB [D: 63.9% (380.9/596.2 GB)] (x5)

  Date : 2014/08/06 18:43:41

    OS : Windows 8.1  [6.3 Build 9600] (x64)

 

Przyznacie, że z odczytem w stosunku do zapisu jest coś nie tak.

 

Jak kopiuję duży plik z RAID na SSD prędkości faktycznie mam ok 40-50MB/s, przy kopiowaniu odwrotnym jakieś 120 MB/s.

 

Kilka słów na temat konfiguracji komputera:

Płyta główna MSI Z97 Gaming 5

Procesor i5 4670K

Dysk systemowy OCZ Agility 3 128 GB

Dyski w macierzy to Hitachi 2,5’ 320 GB - Dane SMART OK, temperatury spoko, fragmentacji nie ma. Dyski laptopowe, dwa takie same, nie są to rakiety, ale chyba coś więcej powinny wyciągnąć :confused:

 

Macierz RAID stworzyłem przestawiając w BIOSIE kontroler z AHCI na RAID, a potem utworzyłem macierz kreatorem, który uruchamiał się przed BIOSem. W systemie zainstalowany program Intela - technologia pamięci i żadnych problemów nie pokazuje. Nie wiem czy coś zrobiłem źle, czy to normalne osiągi? Bo jeśli chodzi o prędkości odczytu to są praktycznie takie same jak pojedynczego dysku :confused: Będę wdzięczny za opinie i pomoc.

 

Pozdrawiam

 

 

Zainstalowałeś Intel rapid?

Prędkość zapisu zawsze jest mniejsza

Rapid zainstalowany, pokazuje, że wszystko ok. Właśnie wiem, że zapis powinien być niższy, a w moim przypadku jest o wiele wyższy od odczytu.

Jaki dałeś rozmiar bloku?

Engier

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

@Agaton Poprawione

 

@bart86 Blok na 128 ustawiony, takie był ustawienia zalecane podczas tworzenia macierzy