Nizszy transfer na routerze po zmianie modemu kablowego

Mam w Vectrze 40 mega i do niedawna mialem modem kablowy Cisco, a do niego podlaczony komp i router ze standardem n. W obu miejscach predkosc byla maksymalna, ale co jakiś czas lacze się wylaczalo. Po zmianie modemu na Thomson juz chyba tego nie ma, ale teraz predkosc na kompie dochodzi prawie do 40, na routerze nawet po kablu idzie tylko 24 mega mniej wiecej. Czy cos moge poprawic. Wgralem nowe firmware na routerze, ale nic nie pomogło. Czy mogę coś z tym zrobić, czy mozliwe, ze Vectra jeszcze nie dokonczyla u siebie pelnej rejestracji urzadzenia?

Gwoli ścisłości modem kablowy nowy to Thomson TWG850-4 i wyłączyłem w nim WiFi a router tp lnka tl-wr841n.

Sprawdź prędkość neta na samym modemie i będziesz wiedział ile faktycznie masz? jak jest tutaj 40 Mb/s, to kłania się zabawa ustawieniami w routerze i tyle.

bezpośrednio po kablu, z modemu jest około 40 tzn 37, 38, wczesniej na routerze bylo tez maksymalnie, teraz nawet po kablu z roura nie ma, rano było prawie dobrze teraz jest slabiej nawet przy samym routerze. Co niby mam zmienic?

Udalo sie ustabilizowac jednak.

Znajomy miał kiedyś identyczny problem, rozwiązał go w najprostszy z możliwych sposób - wymógł na operatorze wymianę na modem Cisco. Też kombinowaliśmy z ustawieniami i ostatecznie nic to nie dało. Modem z funkcją routera Thomsona po prostu nie jest odpowiednio skonfigurowany pod kątem współpracy z ruterami Tp-Link.

Na Cisco mialem ten problem co tutaj http://www.dobreprogramy.pl/Over/TPLINKi-a-UPC-czyli-co-w-sieci-operatora-piszczy,36336.html