nLite a licencja xp he oem

Mam pytanie. Czy jeśli zrobię sobie płytkę instalacyjną z zintegrowanym sp i własnymi ustawieniami to czy będzie to legalne??

EDIT: Zapomniałem dodać że mam oryginalnego Windowsa xp home oem :slight_smile:

Kiedyś natknąłem się na ciekawą interpretację specjalisty od MS: możesz mieć KOPIĘ twojego CD z systemem, ale nie możesz z niej instalować - taki jest sens licencji - musisz instalować z oryginalnego nośnika. A do rzeczy: jest niemożliwością NIE ZROBIENIE kopii, gdy np. oryginalną płytkę masz bez SP2 (dograłeś SP2 przez update) - musisz wręcz zrobić płytkę ze zintegrowanym SP2, gdyż w razie poważnych kłopotów, nie wejdziesz do naprawy (bez SP2) - system powie ci, że zainstalowany system jest nowszy od twojego na płycie i LIPA. Reasumując:

  1. Nikt nie jest w stanie stwierdzić, z jakiej płytki twój system był instalowany - nawet jeśli masz MOCNO spreparowany, zawsze możesz stwierdzić, że ty lub KTOŚ wszystko zmienił w rejestrze po instalacji

  2. MUSISZ zrobić sobie płytkę ze zintegrowanym SP2 (jeśli oryginał nie jest taki - bez SP2), by móc spokojnie pracować.

Pozdrawiam

dzięki zafu

Microsoft sam pisze o integrowaniu sp2, więc na 100% jest to LEGALNE.

źródło: http://www.microsoft.com/technet/prodte … eploy.mspx

ok, zintegruje sp2, ale czy pozostałe zmiany będą legalne :slight_smile: ?

Nienadzorowana instalacja będzie legalna, gorzej z usuwaniem niektórych komponentów (IE, WMP). Usuwanie ich jest sprzeczne z licencją Windows.