nLite, integracja SP3, instalacja XP SP3 i błąd

Wraz z chwilą pojawienia się polskiej wersji dodatku Service Pack 3 dla Windows XP postanowiłem go pobrać i zintegrować z własną płytą instalacyjną (oryginalny XP Home Edition SP2). W tym celu posłużyłem się programem nLite v. 1.4.5.

Ogarniając możliwości programu oprócz zwyczajnej integracji SP postanowiłem również zintegrować z płytą systemu IE 7 i WMP 11 wraz z aktualizacjami, wszystko to oczywiście w polskiej wersji językowej. Przedzierając się przez gąszcz opcji nLite’a zmodyfikowałem nieco instalację usuwając, włączając lub wyłączając niektóre (jak mi się zdaje mało ważne) elementy. Po tym wszystkim instalację, która w ostateczności urosła mi o jakieś 50 Mb, spakowałem do postaci obrazu ISO (również za pomocą nLite’a)i nagrałem za pomocą Nero 7 UE na płytkę DVD.

Postanowiłem sformatować dysk i zainstalować system z tak oto przygotowanej płyty. Na początku wszystko było ok.: płyta poprawnie się bootowała, instalator sformatował partycję, skopiował pliki po czym komputer się zrestartował. Kiedy komputer ponownie się uruchomił wystąpił taki oto problem: otóż zamiast znanego kreatora instalacji sytemu, pojawił mi się monit „Instalator rozpoczyna ponowne uruchamianie……………….” I koniec. Ten monit wciąż się pojawiał w tym samym momencie i komputer zaraz po jego pojawieniu się restartował. Systemu z tej płyty w ogóle nie dało się zainstalować. Musiałem skorzystać ze „starej” oryginalnej płytki sytemu. Czy wie Ktoś może w czym tkwi problem? Gdzie mogłem popełnić błąd? Czemu system z tej płyty nie chce się zainstalować? Zaznaczam również, że obraz ISO tworzyłem nie tylko za pomocą nLita, ale również za pomocą Nero nagrałem pliki instalacji, tworząc bootowalny dysk DVD, dostosowując się do opcji podanych w tym, jak się mi wydaje, dobrym artykule: http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=19204&st=0&p=41305entry41305 (część dotycząca Nero),

i ten sam błąd występował, a nawet pojawiał się błąd związany z konkretnym plikiem *exe (nie chciał się skopiować czy coś) i komputer znów się restartował.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję!

radzik291091 , a nie lepiej zintegrować SP3 za pomocą CMD, a po instalacji dograć IE7 i WMP11? :stuck_out_tongue:

Ja się nie bawie w żadne tego typu programy 8)

Jak usuwasz niektóre składniki systemu to nie dziw się,że tak się dzieje.Zintegruj tylko sam sp3.

hmm a spróbuj na CDRW, a nie DVD, czasem w dziwny sposób może o to chodzić. No i pytanie jaką wersję ServicePack 3 masz? Powinno być 5512 (Jak to sprawdzić -> wejdź do folderu windows i sprawdź właściwości pliku explorer.exe i w zakładce wersja powinno być tak 6.0.2900. 5512 )

nie to na pewno nie jest wina nośnika bo na Virtual PC 2007 próbowałem zainstalować system z obrazu ISO i było to samo… a i wersje systemu z SP3 tez mam .5512

raz mi się udało zintegrować SP3 za pomocą nlita wraz z ustawieniem opcji systemu i wszystko było ok ale to była wersja beta SP3, a właśnie wolałbym ustawić sobie opcje systemu od razu na instalce niz później grzebać w rejestrze…

radzik291091 , zintegruj sam SP3 za pomocą Slipstream i po kłopocie :stuck_out_tongue: