nLite

Probował ktoś maksymalnie, najbardziej jak tylko sie da “odchudzić” windowsa nLite’em? Pytam tak z czystej ciekawości.

Jesli tak to do jakiego rozmiaru sprowadziliscie obraz ISO, ile mniej wiecej trwala instalacja systemu i ile Windows zajmował na dysku po zainstalowaniu? I czy w ogole ten system chodzil normalnie potem?

Po odchudzeniu razem z SP2 MA 642MB

bardzo dużo coś :confused: mi razem z SP2 i oczywiście przy ‘‘wywleniu’’ zbędnych śmieci obraz ISO zajmuje 290 MB!

To bardzo ciekawe skoro sam SP2 zalmuje 260MB,czyli ma system zostało ci 30MB-jak to zrobiłeś?Mój system po odchudzeniu jest szybki i sprawny i instaluje 30 min

Z tego co wiem to przy integracji service pack’a nie są sumowane rozmiary instalki poprawki i systemu tylko sa podmieniane pliki w systemie. Po integracji rozmiar wzrasta o jakies kilkanaście MB chyba.

jangon1 , bardziej chodzi mi o odchudzanie (usuwanie komponentów z instalki) a nie o integracje z SP2, czyli wolalbym uslyszeć o takich hardcore’owcach jak VOIDS (to nie było obraźliwe). Ja osobiście słyszałem że ktoś zmniejszył chyba do 180 MB, podobno żarł duzo mniej pamięci, krócej się instalował, ale to chyba bardziej jako ciekawostka (do przetestowania) bo raczej się nie dało na nim normalnie pracować :slight_smile:

Złączono Posta : 14.04.2006 (Pią) 17:01

VOIDS i jak Ci smiga? :slight_smile:

Ja usunąłem z windowsa ok 200MB tego co uważałem ,że jest mi niepotrzebne.Jest to sprawa indywidualna co kto sobie usunie i jaką uzyska końcową wielkośc pliku instalacyjnego.Po wrzuceniu Windowsa do nLite można sobie przejrzeć co sie znajduje w windowsie i usunąc co trzeba.W trakcie przeróbki pliki z SP2 pozostają niezmienione objętościowo i są podmieniane dopiero w trakcie instalacji .Mój przerobiony system chodzi bez zarzutu

jangon1 , ja wiem jak sie obsluguje nLite’a, to pytanie tak jak mowilem zadalem z czystej ciekawosci :slight_smile: swoją droga też bede musial sie pobawic w ekstremalne odchudzanie i zejsc ponizej 180MB :slight_smile:

ale jak normalna instalka zajmuje 260 mb to nie znaczy żę po zintegrowaniu tyle samo zajmuje! wystarczyło troszke pomyśleć i by było wszystko jasne :wink:

dokładnie! !!

nie obraziłem sie :stuck_out_tongue:

system chodzi jak najbardziej wporzo.Bo jeśli wywaliłem wszystkie zbędne usługi czy aplikacje które tylko zwalniają pamięć a i tak bym ich nie używał to innej możliwości nie ma jak szybsze działanie systemu! :smiley: a przy tym system sie bardzo szybko instalował i po instalacji bardzo mało zajmował partycji systemowej! wiec same plusy! :mrgreen: