No 3D Hardware

Niedawno kupilem lapa z karta graficzna Intel GMA 950 do 224MB, Procek Intel core 2 duo 1,83 GHz i 1024 DDR2… Parametry te wskazuja ze gry jednak powinny tutaj dzialać (choc niektore) Jednak bardzo czesto pojawia sie komunikat NO 3D Hardware nazwe przy starszych grach, co to oznacza?? I co można na to poradzić?? Z góry dziekuje za pomoc:)

Złączono Posta : 24.02.2007 (Sob) 19:52

pomozcie PLZZZZ

karta jest zintegrowana czy tak?

TAk zintegrowana

Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki producenta i najnowszego direktai. Tego typu karty graficzne mają to do siebie że często nie obsługują w pełni direkta,ja też tak miałem przy intel 815E 32mb

tyle ze wlasnie zainstalowalem i nic a ta obslukuje w pelni direkta chyba problem tkwi w akceleratorze graficznym a chyba w tym ze go nie ma nie wiesz jak temu zaradzic??

wiesz co, ściągni darmowy program everest, zrób nim raport i mi go prześlij.

Muszę was rozczarować iż karty graficzne Intel (zintegrowane) nie mają wsparcia 3D więc nieda rady grać w gierki które tego wymagają (NFS Carbon,Fifa 07 itp.)

pozro.

Skoro niema wsparcia dla grafiki 3d to dlaczego ma system pixel shader 2.0 ,taktowanie procesora graficznego 400 MHz , a może ktoś tu niewi co to wogyle jest

http://www.intel.com/products/chipsets/ … gma950.pdf


To nie piaskownica

Asterisk

sam posiadam dwa kompy z czego jeden ma karte intela i jakoś nie ma wsparcia 3D choć w opcjach jest coś takiego,NFC CARBON się buntuje,więc nie mów mi że nie wiem co to jest.


Zainstalowałem najnowsze stery do owej karty i jakoś dalej gry się buntują z powodu braku wsparcia 3D.

a jaką ty masz ?

mam gma950 i jakoś gry nie chcą śmigać ( nie wszystkie)

ciekawe taką smoą, amoże masz taki sam problem jak Genji , który idzie rozwiązać

everesta juz dawno sciagnalem

gdzie ci przeslac raport???

naszczęście ten drugi komp mam tylko do pracy,muzy,filmów a inny do gier więc tym się zbytnio nie przejmuje.

Wysłałem Ci go na maila Pablo :slight_smile:

sprawdż, jaki masz chipset, czy sterowniki dokładnie do tego chipsetu

i systemu operacyjnego - tu możesz sprawdzić

http://www.intel.com/support/chipsets/sb/CS-020683.htm

oczywiście gry powinny działać, tym bardziej starsze, jeśli nie to oprócz

sterownikow do karty przyczyną może być directX(a może masz w ogóle

nie włączone przyśpieszenie sprzętowe, musi być w ustawieniach karty w

panelu sterowania-ekran)

Wygląda na to że ta karta to porażka ,tak sama z resztom jak i mojej karty. procesor graficzny i pamięć fajne,ale nie obsługuje większości systemów,która śą wymagane przez nowe gry.Na szczęście jest na to rada a mianowicie kupić nową karte pod PCI Express bo takie posiadasz a to wielki plus :slight_smile:

aaaaaalleee ja myslalem ze nie da sie wymienic karty w notebooku :expressionless: jest taka mozliwosc??

nie grzebałem jeszcze w laptopami,ale z tego co wiem z raportu to masz pci Expres do którego raczej można włożyć grafike,Myśle że da rade