Noctua NH-D14 Dość wysokie temperatury

Witam

Czy w stresie (grałem w Battlefield 3 na ultra detalach) 61C i grafika 70C (Geforce GTX 460) to normalne temperatury?

Jak ostygnie to podam jakie są w stanie spoczynku.

P.S Procesor AMD PHENOM II X4 955

P.S2 W spoczynku CPU 51C GPU 53C. Co do temperatury w stresie to grałem koło 20-25 minut

W spoczynku 51 stopni na takim chłodzeniu? Nie możliwe, albo czujnik uwalony albo źle zamontowane chłodzenie. Nie ma takiej opcji, żeby taki kolos chłodził tak słabo, toć to jedno z najlepszych chłodzeń :smiley:

Jak widać tutaj --> http://pclab.pl/art44739-26.html 51*C to on utrzymuje na podkręconym AMD Phenom 9850 na 3,11GHz 1,5V, tak więc trochę podwyższone temperatury masz. Jak wygląda wentylacja obudowy? Kiedy ostatni czyściłeś bude?

a pastę jak nałożyć? wlać 4-5mm na środek czy jakoś to rozsmarować, ale trochę ciężko się rozsmarowuje to.

Obudowa Viper. 1 wentylator z tyłu, 1 z przodu, brak po boku w oknie, a wentylatory z coolera zwrócone do przodu obudowy.

Obudowę czyściłem przed założeniem coolera.

51*C to ma mój 955 C3 po undervoltingu do 1.2575v w stresie, a w twoim przypadku albo masz uwalony czujnik, albo źle zamontowałeś co jest bardziej prawdopodobne. Chłodzenie ma się mocno trzymać płyty głównej i twardo przylegać do CPU, nie może być żadnych luzów.

Pastę pewniej jest rozsmarować. Jak jest zbyt twarda to wsadź tubkę do ciepłej/gorącej wody, powinna zmięknąć. Tylko zrób to tak aby pasta nie zmieszała się z wodą.

Można nałożyć kropkę na środek i docisnąć radiatorem, można rozsmarować. Metod jest wiele.

Czekaj… pytasz się, jak nałożyć pastę, czyli że teraz jej nie masz o_O?

mam założoną rozsmarowałem tą dołączoną do zestawu tyle że wiele z tym kłopotu było

P.S gdzie ten czujnik to spróbuje przeczyścić

Czujnik znajduje się w CPU, jeżeli jest padnięty to nic z tym nie zrobisz. Możesz oddać na gwarancje.

to prędzej źle zamontowany, bo przy starym coolerze normalnie pokazywało to przy wymianie nie sądzę by się popsuł.

jeszcze na AMD pokazana jest jakaś płytka… o co z tym chodzi, bo ja zdemontowałem tylko ten plastk i według instrukcji zmontowałem tylko że zamiast na środek pasty to rosmarowałem.

Dodane 18.12.2011 (N) 20:46

naprawione! !!

Wina była po stronie kabli. Po ułożeniu to i się jaśniej w obudowie zrobiło i przez okno nie widać ani jednego kabla. Cooler był dobrze założony bo go nie rozbierałem

Temperatury:

Idle: 34

stres: 44 (mniej więcej, bo gra 30 minut grana)