NOD 32 a Microsoft Outlook

(Jbviuhvbvui) #1

Mam problem z wyborem klienta pocztowego.

Zmieniłem antywira z Nortona na NOD32.

Norton skanował Thunderbirda, a NOD32 skanuje chyba tylko Microsoft Outlook.

Czy naprawdę nie można ustawić aby NOD32 skanował pocztę Thunderbirda ?

Jeśli nie, to jaki ma być ten Outlook ?

Microsoft Office Outlook czy Outlook Express ?

(El Presidento) #2

Nod32 skanuje wszytskie wymienione przez ciebie klienty poczty, i tak saknuje na ustawieniach dosmyslnych.

(Mam je trzy oraz NOD32 i wszytsko ładnie skanuje)

EMON-Ustawienia-Domyslne

(Dawidd3) #3

Ja również mam NODa i Thunderbirda i wszystko działa w porządku. Nic nie musisz skanować. NOD wszystko zrobi automatycznie podczas odbierania poczty. Wyślij sam do siebie maila z jakimś trochę większym załącznikiem ok 2 MB. Skonfiguruj Thunderbirda i sam zobaczysz jak NOD będzie sprawdzał. A masz włączpnego strażnika? To jest dość istotne.

(iGreq) #4

Nod32 skanuje poczte Thunderbirda, może spróbuj przeinstalować Nod'a

(aju) #5

Oczywiście że nod skanuje tą pocztę.

Po prostu ikonki od skanowania nod'a pojawiają się dopiero, gdy jest pobierany przez pocztę jakiś większy plik.

Ale działa zawsze :wink:

(M a x) #6

Skanuje skanuje też mam Thunderbirda i do tego rewelacyjny nie mulacy komputera antywirus , przeskoczyłem na niego z Kasperskyego jestem po prostu w szoku nie odczuwam zadnego pogorszenia pracy systemu.

(Jbviuhvbvui) #7

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jestem spokojniejszy wiedząc że NOD32 skanuje pocztę Thunderbirda.

Nie widziałem skanowania NOD'a bo miałem w Thunderbirdzie ustawione zabezpieczenie połączenia na SSL obsługiwane przez port 995 a NOD ma domyślny port 110.

Już wiem co jest grane, szyfrowanie SSL :slight_smile:

Po trzech latach siedzenia na Nortonie (NIS) muszę rozgryść tego NOD'a :lol: chociaż Norton chyba też nie skanował poczty po przestawieniu na SSL.

Już nie pamiętam :frowning: