NOD 32 czy dobry?

(Jokis) #1

Witam wszystkich speców

Mam krótkie pytanko,

Czy program antywirsowy NOD 32 jest dobry, obecnie użykuję BitDeffendera ale słyszałam ze jest gorszy od NODa32 ?

Chodzi mi o ochronę kilku komputerów wykorzystywanych do prac biurowych i podłączonych do internetu.

(Tuning Rpm) #2

Witam, zdecydowanie nod32 najlepiej się sprawdzi , ja go używam i nie mam z nim najmniejszych problemów

czy nod32 jest dobry, jest bardzo dobry i spełni twoje wymagania 

(niezDarek) #3

teoretycznie dobry jest ale są także lepsze AV przykładowo Norton

(Hitm3n) #4

Każdy swoje chwalić będzie, takim sposobem nie dojdzie nikt do niczego ^^

A do tematu wracając, tak, NOD32 jest dobrym AV, sam go używam i nie mam z nim najmniejszych problemów (fakt faktem, że używam ESET Smart Security, ale silnik AV jest z NOD-a)

(Tuning Rpm) #5

nortona nie polecam bo muli kompa sam mialem go kiedys i wyrzucilem go do smieci

(niezDarek) #6

no właśnie kiedyś... a używałeś najnowszą wersje 2009 ?? prawie w ogóle nie obciąża kompa IMO na pewno mniej niż Kaspersky, NOD czy też Avira

(Tuning Rpm) #7

a mi nod32 mugole nie o bciaza kompa na okrągło procek ma i to na viscie 0% :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(skrzek) #8

używałem nortona wcześniej dużo wcześniej niż ostatnie wersje, co by z nim teraz nie zrobili - raczej nie chcę do niego wracać.

poza tym jakiś czas temu walczyłem z usunięciem jakiegoś niechcianego dodatku od symanteca co się zainstalował z jakims softem, a na dodatek dołożę śmieci które zostają w rejestrze i nie tylko po usunięciu nortona...

Polecam Noda - jeszcze się na nim nie zawiodłem...(odpukać)

(niezDarek) #9

no ja też podobnie myślałem póki nie dostałem i przetestowałem pierw NIS 2008 a później 2009, aby nie było problemów nortona usuwa się narzędziem Norton Removal Tool :slight_smile:

(dethloe123) #10

Polecam Nortona 2009. Jest lepszy od Noda. Ale Nod jest lepszy od BitDefendera, bo nie obciąża tak komputera.

(Nethalythic) #11

NoD/Eset są najmniej pamięcio/zasobo żernymi programami. Jednocześnie mają wysoką wykrywalność i przejrzyste UI.

Nowa odsłona Nortona zaskakuje. To już naprawdę nie to co kiedyś. Jest równie szybki co NOD, ma bardzo wysoką wykrywalność i dużo bajerów, a przy tym jest czytelny.

Polecam lekturę nowszych testów.

I oczywiście na wypróbowanie, ściągniecie triali. Co Ci spasuje, to wybierzesz :wink:

(M4thy5) #12

Ja ostatnio ściągnąłem NOD32 do przetestowania i nie sprawdził się... bo jego jakiś proces zajmował mi 98% procesora, wiele osób miało też z tym problemy a odpowiedzi nikt nie zna więc usunąłem tego dziada z dysku... Avira nie była taka szybka jak ludzie zapewniali, poza tym wyłączyłem aktualizacje a itak co jakiś czas takie głupie okienko wyskakiwało z aktualizacją... dlatego również pozbyłem sie tego programu.

Z tego co wiem to kupując NODa lub Kaspersky'ego mamy tylko na jakiś czas licencję... później znów trzeba płacić... powinno być tak że raz płacę i mam a nie takie zabawy...

(Hitm3n) #13

koszalek, licencja jest na różne okresy czasowe - możliwe, że jest np trzymiesięczna, półroczna czy roczna. I w każdej płacisz inaczej i inne kwoty. Więc to nie ma na tym, że zabawy :wink:

(M4thy5) #14

Czyli tak jakby abonament :wink: No i jakby tak podliczać to wszystko to wyjdzie nam po jakimś czasie że nieźle zapłaciliśmy łącznie...

(Hitm3n) #15

Dlatego zazwyczaj kupuje się roczne licencje :stuck_out_tongue: