Nod niewykrywa wirów

mam problem bo nod32 niewykrywa mi wirów! !!

kiedyś wykrywał ale teraz to sie zmieniło

od jakiś 7 dni niewykrywa mi wirów! !!

:o

Pytanie 1 - skąd wiesz, że nie wykrywa ?

Kliknij TUTAJ i zobacz, czy wyskoczy Ci ostrzeżenie. Jeśli tak to OK, jeśli nie to gorzej :P.

zagorskid -> nie podawaj linków do zainfekowanych plików :!:

Spokojnie - to tylko Eicar - zbiór testowy.

Wiem co to jest - sam sprawdziłem…

Ale nie chodzi mi o to, czy to jest testowe czy nie, ale sam fakt ze antywirus daje o nim znak spowoduje, ze pojawi się masa logów a powód: “mój antywirus coś wykrył” :slight_smile:

a więc czemu niewykrywa mi wirów???

Mówisz o tym temacie -> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=104637 ?

Jeżeli tak, to przejrzyj sobie cały dział Bezpieczeństwo i zobacz, że nie tylko Ty masz ten problem. Większość antywirów (w 99%) na ten syf nie reaguje :slight_smile:

zagorski kliknęłem w link i wykryło wira! !!

ORMO , a czy jest gdzieś w necie dyspozycja, że nasz AV co 5 minut ma wyć, że natrafił na zainfekowane pliki ?

Może po prostu nie było czego wykryć. Czy dla Ciebie dzień bez wirusa jest dniem straconym? Powinieneś się cieszyć, że masz czysto :P.

Może dlatego, że nie miałem ataków, które są wykrywane przez antywirusa.

Powiedz w czym dokładnie jest problem. Skąd wiesz ze zostałeś przez te 7 dni atakowany?

No wiesz niemam pewności że niemiałem ataków ale przez 7 dzi niezłapać wirów to dziwne (zawsze wchodze na te same strony i dziennie mam 1-2 wirów a teraz nic) HELP!!

Sprawdzałem ostatnio Twoje logi i wszystko co było to kazałem usunąć. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, to wklej owego loga to sprawdzimy, czy masz zainfekowany system.

co mam usunąć i jak??

Użyj: VundoFix + Trojan.Vundo Removal Tool + VirtumundoBeGone

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku):

Po zabiegach nowy log z Hijacka + log z Silent Runners