NOD smart security i długie uruchamianie systemu

Witam.Mam Vistę i ostatnio zainstalowałem sobie Nod smart security i wszystko byłoby dobrze gdyby nie zamulał mi kompa przy starcie.Normalnie bez noda wszystko startowało około 50 sekund a teraz odkąd zobacze pulpit musze jeszcze czekać z półtorej minuty.W sumie grubo ponad 2 minuty czekania.odznaczyłem żeby nie uruchamiał sie samoczynnie po starcie systemu tylko ręcznie i wtedy odpala się momentalnie.Może nod ma jakieś ustawienia o których mi nie wiadomo.Co radzicie??jak to skonfigurować żeby włączał się automatycznie ale nie zamulał?? Z góry dzięki

Sprawdź co program skanuje podczas uruchomienia komputera i ewentualnie dostosuj te ustawienia do własnych potrzeb. Podejrzewam, że NOD skanuje jakieś elementy startowe na początku w tym samym czasie gdy ładowane są jeszcze aplikacje uruchamiane podczas startu systemu i stąd to obciążenie.

Podaj ogólną konfigurację komputera, proponuję także wrzucić logi z programów HiJack This i Silent Runners w dziale Bezpieczeństwo i logi HijackThis. Będziesz miał pewność, że winy za to nie ponoszą żadne robaki itp. Dzięki temu będziesz mógł też wyłączyć niepotrzebne aplikacje uruchamiane podczas startu systemu, co może pozytywnie wpłynąć na czas uruchamiania się komputera.