NOD32 v Norton Antyvirus 2009

(Pablo79) #1

Witam i pozdrawiam

Kończy mi się abonament na GDATA Antyvirus 2009.

Zastanawiam się nad zmianą antywirusa, ponieważ GDATA skuteczność i owszem ale zbyt jest zachłanna na zasoby komputera

Zastanawiam się nad ESET NOD32 Antivirus 4, a Norton 2009.

Który z nich wybrać?

(Semtex) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/potrzebujesz-antywirusa-przeczytaj-t58690.html

(rogacz) #3

Tam z tego co widzę to niema Nortka 2009 :slight_smile:

Proponuję coś takiego:

Ściągnij sobie trial Noda i Nortona i przetestuj oba wtedy będziesz wiedzieć co tobie pasuje.

Mi przypasował Norton, ale mam znajomych na Nodzie i Kasperskim. Po prostu każdemu co innego pasuje.

PS: Wg. testów w tej chwili Norton ma lepszą skuteczność i mniej zasobów zjada niz Nod :slight_smile:

(Cyba91) #4

Tak rzeczywiście,żeby stwierdzić który jest lepszy antywirus trzeba testować kilka miesięcy każdy z kolei a nie tak hop siup,"zainstaluj i zobacz" =D>

Norton zjada mniej zasobów od Noda? dobre sobie.To że norton został diametralnie przerobiony od wersji 2007 i zjada mało zasobów kompa nie oznaczy że jest lżejszy od noda bo to nie prawda.Ja proponuje Nortona niż NODA.Chociaż obydwa do zastosowań typowo domowych zupełnie wystarczą.

(Arabadam) #5

Ja testowalem i Nod i Nortona i ostatecznie od pol roku mam Nortona 2009 i dobrze sie sprawuje

(Lukasz Strz) #6

że niby norton lżejszy?? hahaha to się uśmiałem :smiley: ESET Smart Security polecam!! z wersją 4 są problemy czasem (firewall trochę zbyt natarczywy - blokuje wszystko jak leci) ale z ESET SS 3 nie miałem do tej pory ŻADNYCH problemów no i komp śmiga że nawet nie widać minimum obciążenia!

(_amatorka_) #7

Ja tam mam avasta i jestem zadowolona;]

(Lukasz Strz) #8

avast może i jest dobry ale głównie dlatego że jest darmowy. bo w porównaniu do płatnych programów to takiemu ESETowi albo Kasperskyemu do pięt nie dorasta