Nod32krn.exe - jak ten proces zakończyć? Czy to możliwe?

(Xcoref1) #1

Witam!

Co tu dużo mówić, gra mi się zacina, walcze o każdy wyłączony proces. Mój sprzęt to nie jest jakaś hiper super ekstra machina 9999 rdzeniowa, tylko zwykły celeron 2.0. Wyłączam noda i wszystkie inny niepotrzebne programy. Lecz proces nod32krn.exe po wyłączeniu AV zostaje, i zżera mi trochę tego procka. Gdy biorę "Zakończ proces", nod32krn.exe uruchamia się ponownie. Czy istnieje jakiś sposób na wyłączenie tego?

(Mico) #2

Ale ten proces pochodzi od antyvirusa Nod 32

(Xcoref1) #3

Tak wiem, ale jak go wyłącze to on dalej pracuje.

(Olixxx94) #4

XcoreF1 , ten proces uruchamia się wraz z systemem??

Jeśli tak to wejdź w Start->Uruchom... wpisz msconfig , przejdź do zakładki Uruchamianie i odhacz ten proces.

(G DATA Software) #5

tego się nie wyłącza :slight_smile:

Olcia proponuje rozwiązanie, które prawdopodobnie (nie wiem jak to się ma w Nodzie) spowodowałoby komunikat o błędzie po uruchomieniu systemu. Generalnie jeśli uruchomisz system normalnie - czyli razem z załadowanym i gotowym do działania antywirusem to już koniec, tego procesu nie 'zabijesz' bez restartu i jakiś tam konsekwencji.

Gdyby coś takiego było możliwe byłaby to wielgaśna brama przez którą mógłby wejść każdy dobrze napisany wir itp... :confused:

Słyszałeś o takiej funkcji w antywirusie jak "autopilot"? Zainteresuj się tym może to rozwiąże Twój problem.

Na Twoim miejscu upewniłbym się czy to na 101% antywirus obciąża Twój komputer.

(Xcoref1) #6

Olcia:

W msconfig mam zaznaczone by włączał się nod32kui, a co za tym idzie nod32krn chyba też.

G Data:

Tak, ten proces w stanie spoczynku zabiera najwięcej pamięci.

Zaraz spróbóje wyłączyć w msconfig nod32kui i zobacze co się stanie.

EDIT:

Po usunięciu nod32kui z msconfig nod32krn.exe dalej się włącza.

(system) #7

Klik

(Xcoref1) #8

Po wywaleniu go z services.msc i ponownym uruchomieniu kompa już sie nie odpalił :slight_smile: Dzięki za pomoc :slight_smile:

A tak na przyszłość jakby ktoś też chciał go wyłączyć, to jak wywalicie go z services.msc to z autostartu wywalcie również NODa, bo mi sie to oczko nie chciało włączyć :stuck_out_tongue: