Nokia 3650 gdzie skopiować jave?

Mój kumpel ma Nokie 3650

Gdzie należy skopiować pliki programów Java na kartę?

Do jakiego folderu?

A po co kopiować?

Po prostu odpalasz pliki, potem wybierasz - gdzie instalować.

ale muszę je najpierw za pomocą komputera skopiować na telefon (za pomocą czytnika mmc) a nie wiem gdzie je skopiować

Po prostu wrzuć bezpośrednio na mmc pomijając foldery , menedzerem plików w 3650 odpal i zainstaluj jar. , po zainstalowaniu usuń instalkę z mmc żeby nie “śmiecić” , gotowe :smiley:

no właśnie nie wiem gdzie jest ten menedżer plików chodziłem po całym telu i nic

Nie pamiętam już czy w 3650 tak dosłownie się to nazywa (mam 6630) może jest “menedżer aplikacji” gdzie plik (nazwa pliku).jar. będzie widoczny jako nie zainstalowany a w “własciwosciach / szczegółach” można wybrać “zainstaluj” :slight_smile:

Jeszcze rada dla kolegi żeby w pierwszej kolejności zainstalował FExplorera http://www.symbianos.pl/Aplikacje/System/FExplorer/ który NAPEWNO ułatwi obsłogę jego symbiana :wink:

Taka sprawa jest:

  1. pokazuje mi że “Brak aplikacji do zainstalowania”

Gdy ściągam plik zawsze rozszerzenie widnieje jako “.sis”

musisz uruchomic przegladarke np FExplorera (taki explorer na koma) poszukac tego pliku i kliknac na niego wybrac gdzie ma byc zainstalowany i po sprawie

Kurde ale najpierw muszę zainstalować tego FExplorera a nie wiem jak

Jeśli chcesz to mogę pomóc tylko w jeden sposób :!: Prześlę Tobie na @ kopie już zainstalowanego FExplorera z mojego fona czyli folder z programem :slight_smile: FExplorer to prosty program i da się w ten sposób kopiować . Ty , folder z programem wkleisz czytnikiem na kartę do folderu : \ system \ apps i po załadowaniu MMC aplikacja powinna być widoczna w menu :!: Jeśli nie masz takich folderów to je utworzysz i j / w :slight_smile:

To podaj mi na pw numer gg albo coś albo ja ci wyśle swój adres e-mail. I mi wyślesz. (tylko spakuj :P)

Złączono Posta : 11.10.2006 (Sro) 14:53

Dzięki llexam wszystko działa :smiley: