Nokia 6060 i mini usb

Witam,

wlasnie kupilem kabel mini usb do telefonu nokia 6060 w celu wgrania jakis nowych dzwonkow tapet itp. Nie wiem niestety co jeszcze potrzebuje, bo po podlaczeniu telefonu nic sie nie dzieje. Prosze o pomoc kogos kto juz bawil sie w ten sposob.

POzdrawiam i z gory dzieki za pomoc

Zainstalowałeś sterowniki do tego kabla? Powinna być dołączona płyta ze sterownikami i Nokia PC Suite. Ja mam kabel CA-53 i wszystko działa po zainstalowaniu sterowników - najpierw instalacja sterów, później wpinasz kabel.

może program nokia pc suit np stad http://www.instalki.pl/programy/downloa … _Suite.php

to powinno pomóc

wiec tak, program sciagnelem, zainstalowalem ale w kreatorze nie znajduje podlaczonego telefonu. Tak jak mowil makak do kabla byla dolaczona plytka z usb driverami i programem iPhoneNK72 ale tam taz nie moge nawiazac polaczenia z telefonem.

Co moge robic zle ??

Na początku to temat raczej nie w tym dziale -> Telefonia komórkowa.

Również posiadam telefon Nokia 6060 oraz kabel USB.

Dobrym programem do komunikacji telefonu z komputerem za pomocą tego kabla jest MobiMB Mobile Media Browser.

Można za jego pomocą przesyłać (w obie strony) pliki.

Połączenie należy skonfigurować jako: DLR-3 cable on COMX (u mnie jest COM4).

W razie dalszych problemów pisz tutaj w temacie, z chęcią pomogę.

Na poczatku przepraszam ze nie ten dzial ale problem w sumie to tez jest :stuck_out_tongue:

PO drugie wielkie dzieki, po zainstalowaniu programu wskazanego przez Devila i odpowiednim skonfigurowaniu polaczenia wszystko chodzi jak trzeba. Wgralem dzwonki i zdjecia Teraz przydaly by sie jakies aplikacje ciekawe do wgrania masz moze jakis sprawdzone strony www z takimi tresciami Devil ??

hubik83 niestety, ale nie posiadam ani adresów www z takimi aplikacjami, ani samych plików, ponieważ nie interesowałem się tym.

Choć jeśli znajdziesz coś ciekwego to chętnie ‘zawieszę oko’ :wink: