Nokia 6131 - problem z baterią

Witam. Od niedawna mam nową Nokię 6131, bateria została poprawnie sformatowana a mimo to, wytrzymuje mi 2 góra 3 dni. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy może mieć na to wpływ np. częste wyszukiwanie sieci przez telefon (w miejscu, gdzie pracuję nie ma dobrego zasięgu)? Proszę o jakieś wskazówki. Z góry serdecznie za nie dziękuję :slight_smile:

A jaka pojemność tej baterii. Wiesz ta nokia ma dwa dosyć duże kolorowe wyświetlacze to troszkę produ zżera.

  1. był temat że baterii Li-ion nie jest wskazane formatować…

  2. jeżeli mieszkasz w miejscowości gdzie masz słaby zasięg to bateria może odrobinę krócej trzymać gdyż telefon ciągle musi wyłapywać sieć…

3.jak często korzystasz z telefonu? -zrób próbę…zostaw przez okres od ładowania do ładowania nie baw się za bardzo i zobacz ile wtedy wytrzyma możliwe że to wina baterii, ale nic Ci po tym gdyż w salonie pewnie Ci i tak baterii nie wymienią (mojej siostrze nie chcieli wymienić>jeszce wtedy w Idei)

powodzenia :wink:

ps.

@up

Wyświetlacz	TFT, 65536 kol.


Wymiary wyświetlacza	128 x 160 pikseli

mój sagem my400x ma dokładnie takiesame parametry (ale nie ma 2 wyświetlaczy…ale za to 24/7 podświetla się lekko godzina więc na to samo chyba wyjdzie) i bateria trzyma mi ~tydzień przy normalnym użytkowaniu :roll: ps2 :stuck_out_tongue: @up jego tel ma:

Bateria	Li-Ion 820 mAh

a mój:

Bateria	Li-Ion 850 mAh

więc min. ~5 dni powinna mu trzymać bateria :?