Nokia 6230 <bluetooth> Laptop?

Mam problem ze sparowaniem laptopa z telefonem.

Mam zainstalowaną kartę PCMCIA Bluetake w Toshibie Satellite Pro 4270

(oryginalne drivery do karty bluetooth ze strony producenta).

Telefon Nokia 6230.

Ni cholere nie chcą się “zobaczyć”?

Pliiis help :frowning:

A karta zainstalowana poprawnie i działa - oprogramowanie wgrane i ikony się pojawiły - w trayu jest.

Do karty nie dostałeś oprogramowania.

Sprawdź telefon na innym bluetoothu czy działa.

Możliwe że telefon nie działa z tym bluetoothem.

karta zainstalowana OK (ikona tray OK - wiem ze jak z karta jest problem to ikonka jest czerwona; u mnie jest biała a wiec urzadzenie jest gotowe - po polaczeniu z jakims urzadzeniem ikonka robi sie zielona).

podejrzewam raczej telefon - wiem że np. zeby sparować ten telefon z palmtopem hp2210 to trzeba najpierw wgrać do iPAQ’a upgrade bluetootha.

Niestety nie moge nigdzie namierzyć update’u do telefonu (względnie Toshiby).

:cry:

Problem trudny,najprościej kup bluetooth USB który pracuje z twoim telefonem.

Może nowe oprogramowanie do telefonu rozwiąże problem lub tu już gorzej nowe oprogramowanie do karty.

Nieraz tak jest przy bluetooth i irdzie że wszystko gra, a nie chodzi.

Zostaje ewentualnie zmiana oprogramowania fona,lub zabawa ze sterami do karty lapa.

Chyba tak zrobie - bluetooth na usb nie kosztuje majatku …

Zastanawialem sie tylko czy to moze byc tez wina laptopa (ma juz swoje lata) :slight_smile: a z kolei tel. jest nowy …

Wszystko możliwe bluetooth to nie jeden standard - jest wersja 1.1 i 2.0 i może coś jeszcze, technika idzie do przodu.

Tak więc tak jak mówiłem poczytaj specyfikacje fona i taki kup bluetooth USB.

Wrzuć i poczytaj

bluetooth 1.1

bluetooth 2.0

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Cos w tym jest (tzn w tych wersjach) :D/

Pozyczylem dwie nokie 6310i (kazda z inna wersja softu) - no i oczywiscie jedna ni huhu a drugia odpalila od razu (tzn “zobaczyla sie” z laptopem).

Moze w konu zakupie bluetooth’a na USB ale poki co ta karta PCMCIA nie daje mi spokoju tak wiec dalej bede drazyl temat :twisted:

Złączono Posta : 20.07.2005 (Sro) 7:56

Jeeeeeeest, w koncu :smiley:

udalo sie - nie wiem jeszcze jak ale sie udalo.

metoda prob i bledow oraz dzieki innemu tel. karta bluetooth jakby sie “odblokowala” - nie wiem o co chodzi ale grunt ze dziala.

thnx