Nokia 6260 - jak "rozebrać"

Witam , jak w temacie a konkretnie chodzi mi o tą część z wyświetlaczem , padła w fonie dioda led i chciałbym wymienić .

sądzę, że tak jak w 6020 są tam takie zatrzaski-wsuwki. Musisz paznokciem lub czymś innym mocno od strony bateri wsadzić i podważyć obudowę. Wtedy przeciągasz w stronę gry telefonu wciąz z wsadzonym ostrym przedmiotem. Zatrzaski powinny puścić. Popróbuj

Chodzi ci o tą na tyle klapki? Spotkałem się z takim czymś, że dioda nie świeciła w wyniku uszkodzenia taśmy łączącej wyświetlacz z właściwą częścią telefonu.

Jaki by to nie był powód rozebrać trzeba master a może próbować młotkiem , 6020 to całkiem inny typ obudowy

Niestety nie wiem jak jest w 6260 ale do rozebrania większości nokii jak i innych komórek potrzebny jest wkrętak torx6. jeżeli po zdjęciu tylnej klapki i ewentualnie wyjęciu baterii widzisz gwiazdkowe wkręty to właśnie one trzymają przednią obudowę. Mogą oczywiście być również zatrzaski.

Zerknij na link :slight_smile: http://www.uselessinfo.pwp.blueyonder.c … le6260.htm