NOKIA 6280 vs NOKIA N70

tak jak w temacie proszę osoby które znają się na telefonach komórkowych aby wyraziły swoją opinię.

prosze również o wzięcie udziału w ankiecie.

oceniamy telefon za całokształt.

prosze nie pisać że tematy tego typu już były, były ale podobne nie o takiej samej tematyce jak ten.

W 6280 są tylko dobre filmy! Ale jak miałbym kupować któryś z tych telefonów kupiłbym nokie n70 ogólnie jest lepsza.

No i jeszcze jeden “nawiedzony” 2 różne modele jeden z symbianem drugi bez , takich telefonów się nie porównuje ani nie ocenia dla jednych lepszy będzie z systemem dla innych bez systemu.

6280 ma dużo lepszy wyświetlacz, i kręci lepsze filmy, za to N70 ma symbiana, ale z drugiej strony ma obudowę z której schodzi farba (z tyłu szczególnie). Co do szybkości działania to mimo, że N70 ma symbiana i teoretycznie powinna chodzić wolniej to nie mam do niej większych zastrzeżeń.

Zbych1 że zacytuję Ciebie “nawiedzony” jesteś Ty. (nie chciałem tego pisać, ale w obronie własnej…)

Pytam znających się na telefonach, te komórki różnią się od siebie , interesuje mnie jak się sprawuje telefon, jaki aparat, jakie filmy itd.

Czy ma symbiana czy nie ma to tylko jedna cecha.

Całokształt.

Gdybyś czytał uważnie zauważyłbyś ile jest różnic między tymi telefonami.

no właśnie przeczytałem spcyfikacje dokładnie i różnią sie te modele 3 może 4 drobnymi prawie nieistotnymi funkcjami , naistotniejszą różnicą to jest to że 6280 ma irde a n70 nie , druga sprawa jest taka że mając system można dograć te pozycje przy których w specyfikacji tela jest opis nie lub brak np.

stoper , blokada menu, filtr połaczeń przychodzących, Czas połączenia w trakcie rozmowy,Dżwiekowa sygnalizacja czasu połączenia,Wbudowany kompozytor dzwonków, więc tam gdzie producent w opisie tela użył słowa “nie” lub “brak” można pozmieniać znaczniki na “tak” a w dodatku można dograć wiele innych ciekawych aplikacji więc w ankiecie oddaje głos na N70 (takowy posiadam) Pozatym z tego co się oriętuje to N70 i im podobne (symbian , windows itp.)można rozszerzyć przynajmniej o 200 następnych dostępnych pozycji/aplikacji.

zwłacza bardzo przyspieszyła na najnowszym firmware 5.0705.3.0.1 a w dodatku bateria również trzyma znacznie dłużej , u mnie na starym FW trzymała 2 dni na nowym już 4 dzień i dalej się trzymie.

Zbych1 nie zpaominajmy, że jednak 6280 ma lepszy wyświetlacz (dużo lepsza rozdzielczość) :wink:

Złączono Posta : 27.04.2007 (Pią) 11:30

Jeszcze możesz się zastanowić nad nokią E50 - ma nowszego symbiana niż n70, wyświetlacz tak dobry jak w 6280, ale za to ma gorszy aparat - 1,3Mpix

Zbych1

sam w kolejnym poście napisałeś zdecydowanie więcej ważnych szczegółów.

Jeżeli według Ciebie wyświetlacz i robienie filmów to nieistotne różnice między telefonami to nie powinieneś zabierać głosu w tym temacie.

Dzięki za wyrażenie swojej opinii tym bardziej że sam posiadasz takowy telefon. Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz prosze wszystkich mających te telefony o napisanie swojej opinii pod względem niezawodnośći tych telefoników.

Jeżeli miałbym wybierać spośród tych dwóch wybrałbym N70 głównie ze względu że jest to telefon z serii N i jest przeznaczony do multimediów . 6280i jest dobra ale jest przystosowana bardziej dla biznesu :slight_smile:

jak dla mnie to N70. 6280 tez jest fajna, ale jak dla mnie to symbian robi lepsze wrazenie :wink:

fotografem nie jestem, wiec moze raz w miesiacu strzele fotke, a gdybym byl fotografem, to kupilbym zdjecia cyfrowka z 8.0 mpx ;]