Nokia 6610i - pytanie o słownik i ilość SMS-ów w skrzynce

Witajcie,

W najbliższym czasie zamierzam kupić nowy, drugi telefon komórkowy (pierwszy mam w Plusie, ten chciałbym mieć w sieci Orange). Upatrzyłem sobie model Nokia 6610i. Mam dwa pytania związane z tym właśnie modelem telefonu.

  1. Telefon ma służyć głównie do wysyłania SMS-ów, w związku z czym mam zamiar korzystać ze słownika. Chciałbym jednak, by wyrazy nie miały polskich znaków diakrytycznych, lecz były polskie (tzn.np.po wciśnięciu 5672465 pojawiło się słowo kosciol , a nie kościół ). Tak było np.w Nokii 3310. Zależy mi na tym, gdyż niektóre telefony jedną polską literkę interpretują nawet jako kilkanaście znaków, przez co wiadomość zawierająca powiedzmy 150 znaków, zostanie wysłana już jako dwa SMS-y! Pytanie: Czy tak będzie w Nokii 6610i?

  2. Ile maksymalnie SMS-ów zmieści się w skrzynce odbiorczej? Zależy to od modelu telefonu czy od karty SIM (różni ludzie różnie mówią, i delikatnie mówiąc, “zbaraniałem” zupełnie)… ?

Nie jestem jeszcze w 100% zdecydowany na żaden konkretny telefon, więc mile widziane są sugestie co do zakupu innego modelu. Chciałbym jednak, aby była to Nokia, z kolorowym wyświetlaczem, bez dżojsticka, i spełniała dwa w/w warunki.

Z góry dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam serdecznie, Jarek (Highland_).

mam 6020 (a są bardzo podobne do 6610i patrząc na oprogramowanie) i mimo ze napiszę sms’a z polskimi literami, to dociera bez nich i nie zabiera dodatkowych znaków. mój kolega ma 6610i i nie przypominam sobie żeby u niego było inaczej. także z tym nie ma problemu.

Nie, nie bedzie. Coś takiego pojawia się w nokiach które działają na systemie operacyjnym Symbian OS. Miałem kedyś nokie 7650, i musiałem pisać bez słownika ponieważ interpretował właśnie polskie znaki jako kilka znaków. Nokie bez symbiana pomimo że są polskie znaki wysyłają je bez ogonków itp.

Ilość zachowanych sms w skrzynce na 100% zależy od modelu telefonu. Sam mam ten model Noki i aktualnie mam na niej 79 sms.

Ja mialem gdzies ze 150 smsów w skrzynce.

A po co trzymać smsy ?? Nie lepiej regularnie kasować ??

A z polskimi znakami to użytkowiny wyżej już wyjaśnili.

Chodzi o to, że niektórych SMS-ów po prostu nie chcę kasować, bo są “sympatyczne” :-). Dziękuję za odpowiedzi w tym temacie. Pozdrawiam, Jarek.

To przenosi sie je do archiwum albo do tego drugiego folderu (zapomniałem jak sie nazywa, a tylko od 2 tygodni nie mam Nokii 6610i) :wink: :wink: :wink:

:oops: :roll: :oops: :x