Nokia bluetooth laptop

hej!mam taki problem: mam nowy telefon z bluetooth, na laptopie mam tez funkcje bluetooth , sciagnelam pc suite i sterowniki-wszystko dziala, ale tel nie wykrywa laptopa i nie wiem dlaczego. Może coś ominelam-nie wiem, szczerze mowiac nie znam sie na tym. Sama probowalam ale nic z tego. Wlasnie na tym forum wyczytalam ze ktos ma podobny problem ale koles cos tam odinstalowal i wszystko zaczelo mu dzialac. Jezeli to cos da to nokia nie ma zadnego problemu z wykrywaniem bluetooth z innego telefonu. Byłoby miło gdyby ktoś mogl mi pomoc :slight_smile:

Jakie masz oprogramowanie BT w kompie?? Musisz się połączyć przez port COM w oprogramowaniu, potem w PC suite wybierasz ten port i się łączysz.

magdalenia , masz zainstalowany BlueSoleil??

ja na prawde jestem w tych sprawach ciemna , takze mi trzeba pisac jak krowie na rowie :smiley: mam zainstalowany BlueSoleil

a bluetooth mam juz w laptopie (jest wbudowany czy jak to tam sie mowi- nic nie musialam dokupowac) i blutooth wlaczam bez problemu ale to mi nic nie daje:(

Jeśli producent laptopa dostarczył własne sterowniki i aplikacyjkę do obsługi BT, to zainstalowanie BlueSoleil nie było IMO najszczęśliwszym posunięciem :slight_smile:

W każdym razie, krok po kroku (z pamięci, więc mogę niechcący coś pominąć):

  • włącz BlueTooth w laptopie. Przyciskiem/przełącznikiem gdzieś na obudowie lapka albo pzy pomocy odpowiedniego programu (np. Toshiba “daje” programik o nazwie ‘Lekarz Połączeń’, w którym można to zrobić’).

  • włącz BT w telefonie i ustaw widoczność telefonu na ‘Publiczny’ (albo przynajmniej ‘widoczny publicznie czasowo’.

  • otwórz w panelu sterownia kreator dodawania urządzenia i… postępuj zgodnie ze wskazówkami. Kreatora w komuterze i komunikatów telefonu. To znaczy w komputerze wybierz (po wykryciu) właściwy telefon, w telefonie zgódź się na połączenie i podaj hasło (zwykle 0000 albo 1234 ale sprawdź w instrukcji komórki). To samo hasło wpisz w kreatorze na komputerze.

Teraz uruchom Nokia PC Suite i połącz używając BlueTooth (sterownik Windows jeżeli postąpisz wg. tego co napisałem wyżej).

no i ■■■■;( kreator nie wykrywa telefonu;(

chyba dam sobie z tym spokój…

P.S. dziękuje za wytłumaczenie “jak krowie na rowie”:smiley: czytając twoje rady wiedziałam o co kaman:P