Normalna i zintegrowana karta graf. w laptopie

Jeśli w laptopie znajduje się:

Intel HD Graphics 3000

nVidia GeForce GT 540M

To znaczy, że ta zintegrowana Intel HD Graphics 3000 “łączy” się z nVidia GeForce GT 540M czy o co tu chodzi? Czy takie połączenie kart jest wydajne? Czy lepiej kupić laptop z jedną kartą.

Pozdrawiam.

Nic się nie łączy razem czy co tam masz na myśli, działają te karty odzielnie. Normalnie działa ci na intelu grafika, która jest częścią procesora chyba (GUI Windows i większość programów będzie działo na intelu), a jak jakiś program potrzebuje większej mocy od grafiki, potrzebuje lub po prostu może jej użyć to jest używana nvidia wtedy. Odbywa się to w tle, nic nawet nie zauważysz kiedy co z czego korzysta, oczywiście można to podejrzeć i ustawić wg własnych preferencji, ale jeśli nic nie będziesz grzebał to wszystko odbywa się w tle z automatu.

To czy warto kupić z jedną czy nie to już zależy od Ciebie, nikt tu nie zgadnie czy potrzebujesz większej mocy od karty graficznej.

Takie ustawienie jest opłacalne energetycznie - przy pracy na karcie zintegrowanej taki laptop zżera mniej prądu, więc tym samym może dłużej pracować na baterii. A karta nVidii włącza się, gdy załączasz grę np. :slight_smile: