Normalna i zintegrowana karta graf. w laptopie


(Htmlowiec) #1

Jeśli w laptopie znajduje się:

Intel HD Graphics 3000

nVidia GeForce GT 540M

To znaczy, że ta zintegrowana Intel HD Graphics 3000 "łączy" się z nVidia GeForce GT 540M czy o co tu chodzi? Czy takie połączenie kart jest wydajne? Czy lepiej kupić laptop z jedną kartą.

Pozdrawiam.


(cinkibolek) #2

Nic się nie łączy razem czy co tam masz na myśli, działają te karty odzielnie. Normalnie działa ci na intelu grafika, która jest częścią procesora chyba (GUI Windows i większość programów będzie działo na intelu), a jak jakiś program potrzebuje większej mocy od grafiki, potrzebuje lub po prostu może jej użyć to jest używana nvidia wtedy. Odbywa się to w tle, nic nawet nie zauważysz kiedy co z czego korzysta, oczywiście można to podejrzeć i ustawić wg własnych preferencji, ale jeśli nic nie będziesz grzebał to wszystko odbywa się w tle z automatu.

To czy warto kupić z jedną czy nie to już zależy od Ciebie, nikt tu nie zgadnie czy potrzebujesz większej mocy od karty graficznej.


(Hitm3n) #3

Takie ustawienie jest opłacalne energetycznie - przy pracy na karcie zintegrowanej taki laptop zżera mniej prądu, więc tym samym może dłużej pracować na baterii. A karta nVidii włącza się, gdy załączasz grę np. :slight_smile: