Norton AntyVirys Symantec-a

Szybkie pytanko - opcja Live Update - czy jeżeli mam pobrane najnowsze bazy-to mogę je jakoś przegrać na np CD ze swojego kompa i przenieśc na innego aby tym samym zaoszczedzić - pobieranie ich od nowa na nowo zainstalowanym systemmie - chodzi o pobieranie przez modem :frowning:

Gdzie szukać tego?

Dzięki za poświęcony czas.

Można - wystarczy przekopiować tę ścieżkę: ‘C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\VirusDefs’

nie lepiej sciagnac update najnowszych definicji z witryny symantec i zainstalować go?

Cos nie wydaje mi się, żeby kopiowanie plików programu było najlepszym pomysłem.

A co z komputerem który nie ma dostępu do internetu ?? Dla nas wydaje sie to oczywiste ale jest jeszcze rzesza ludzi którzy mają komputer i nie mają połączenia z netem i mają zainstalowne programy typu narton antywirus. Dawniej np w Enterze byłe dostępne bazy wirusów nortona ale teraz juz niestety zaprzestano tej praktyki a szkoda :frowning:

Po pierwsze, ściąganie takiej bazy wirusów to kwestia kilku minut w kafejce i kolejnych kilku minut spakowanie i podzielenie tego na dyskietki.

Po drugie, komputer który nie ma dostępu do internetu jest praktycznie nie zagrożony atakiem jakichkolwiek wirusów. Kiedy komputer miałem bez dostępu do internetu tylko raz przytrafiło mi się (w ciągu 2 lat) że na jakimś nośniku schował się robak, którego i tak antywirus wykrył, bo nie było to nic nowego. A bazę wirusów miałem wtedy od dawna nieaktualną.