Norton Ghost 9.0


(Aieq) #1

Czy ktoś mogłby mi wytłumaczyć jak działa i w jaki sposób się uruchamia przyrostowe aktualizacje kopii zapasowej w Norton Ghost 9.0?

Z góry dzięki za pomoc...


(M a x) #2

uzywam norton ghosta 2002 ale nie wnikałem w szczególy zawsze robiłem i robie kopie w dos-e jest tylko problem ze kopie robi tylko z system plików FAT, ponoć ghost 2003 tego problemu juz nie ma


(Aieq) #3

Dobiero w Norton Ghost 9.0 jest dostępna opcja przyrostowej aktualizacji kopii zapasowej...


(Lackymen5) #4

http://www.pcworld.pl/news/69300.html

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=35828 ( nie dotyczy wersji 9.0 chodż może być pomocne)

Kopia przyrostowa jest nową opcją dodaną w wersji 9.0 Ghosta , w programie należy rozróżnić dwa pojęcia : base backup , czyli pełna kopia całego napędu i incremental backup , czyli kopia przyrostowa - jest jakby załącznikiem, rodzajem uzupełnienia tej pierwszej (nazwijmy tu głównej) i rejestruje ona wszystkie zmiany od czasu zrobienia pełnej kopii napędu. Ponieważ zapisuje ona tylko zmiany (pliki są przecież usuwane, inne pojawiają się) , zajmuje mniej miejsca na dysku i można ją sporządzić znacznie szybciej . Istnieje zatem możliwość , by wykonywać ją częściej używając do tego celu schedule ( zaplanować częstotliwość tej operacji , np. raz w tyg.) i to bez konieczności wychodzenia z systemu ''you can now perform incremental backup without having to shutdown your computer and still let you work while it`s working will be a big plus and boost to productivity''.

To sprawdzone rozwiązanie bazujące na technologii PowerQuest użyte w DriveImage :slight_smile:

ps. z tym programem nie ma koniecznosci robienia kolejnych pełnych kopii systemu by mieć jego update w razie potrzeby jego odzyskania .